Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Miła niespodzianka szczypiornistów!

2017-11-18 18:32:42

Szczypiorniści Ostrovii po bardzo dobrym meczu pokonali faworyzowany SPR Tarnów 39:33, prowadząc od pierwszych minut i "wbijając rywali w parkiet" w drugiej połowie spotkania.

Ostrowianie rozpoczęli sobotni mecz mocno skoncentrowani. Imponując skutecznością już w pierwszych minutach uciekli rywalom na 3 bramki prowadząc 6:3. Później gra się nieco wyrównała, z czasem jednak biało-czerwonym udało się podwyższyć prowadzenie do 4 bramek (9:5), a nawet do 5 (12:7). Druga część pierwszej połowy okazała się dużo lepszą w wykonaniu gości, którym 3-bramkowa seria przy wyniku 16:12 pozwoliła zbliżyć się do remisu, który ostatecznie stał się faktem po ostatniej ich akcji w pierwszej połowie, w związku z czym na przerwie mieliśmy wynik 17:17.

Okazało się, że nie zdeprymowało to biało-czerwonych, a przerwa pozwoliła im wyjść jeszcze bardziej zmotywowanym na drugą połowę. W niej ostrowianie zdominowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Choć po 10 minutach prowadzili „tylko” 25:23, to później 3-bramkowa seria pozwoliła im zbudować bezpieczną przewagę, która urosła do 8 bramek (35:27) w 52 minucie. Spora w tym zasługa szalejącego w bramce Ostrovii Piskorskiego, który raz za razem wybijał piłki zmierzające w jego kierunku, dając tym samym kolegom szanse na podwyższanie prowadzenia. W końcówce trener Kotliński pozwolił pograć rezerwowym, co dało gościom okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 39:33, a zdobyte 3 punkty pozwoliły ostrowianom przywrócić nadzieję na powrót do czołówki I ligi.

KPR Ostrovia Ostrów - SPR PWSZ Tarnów 39:33 (17:17)

Okres świąteczno-noworoczny w lepszych nastrojach. Po dwóch porażkach z rzędu szczypiorści Ostrovia stanęli na wykości zadania i pokonali na wyjeździe KSSPR Końskie 32:27.

2017-12-11 11:06:58

W zapowiedzi sportowego weekendu pisaliśmy, że szczypiorniści KPR Ostrovii są w tym sezonie „niezwykle uprzejmi” dla niżej notowanych rywali. Potwierdzili to niestety w sobotnim meczu z Anilaną...

2017-12-02 18:30:48

Rola faworyta wyraźnie nie służy piłkarzom ręcznym KPR Ostrovii. W wyjazdowym meczu w Świdnicy z ostatnim w tabeli ŚKPR, ostrowianie przegrali 28:30 oddalając swoje szanse na skuteczną pogoń za...