Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

„Muzykiem być” w Ostrowie

2017-11-16 20:06:45

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich odbędą się w Ostrowie. Warsztaty z młodymi skrzypkami, które poprowadzi Celina Kotz oraz jej wieczorny koncert w duecie z akordeonistą Łukaszem Brzeziną zostaną zorganizowane w ostrowskiej szkole muzycznej we wtorek, 21 listopada.

Realizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich warsztatowo-koncertowy cykl pod hasłem „Muzykiem być?” jest owszem okazją do posłuchania dobrej muzyki w wykonywaniu najbardziej utalentowanych młodych artystów, ale także spotkaniem, które ma skłonić młodych adeptów sztuki do rozważań, dlaczego zostali uczniami szkoły muzycznej, czy chcą być zawodowymi muzykami, a jeśli tak, to chcą być solistami, kameralistami czy członkami orkiestr.

Najwięcej okazji do rozmów z uczniami będzie miała Celina Kotz, która w ciągu dnia poprowadzi warsztaty z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. To zdobywczyni najwyższych nagród skrzypcowych konkursów w Polsce i za granicą, która - tylko w zeszłym roku - debiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall, zdobyła tytuły Najlepszego Wielkopolanina i Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka oraz Nagrodę Publiczności na XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Również w 2016 - w ramach Kolekcji Fundacji Rodziny Wiłkomirskich - nagrała wraz z kolegami, jako członkini Tria im. Wiłkomirskich, płytę z utworami Antona Areńskiego. Wydany przez firmę DUX krążek zarejestrowano w Europejskim Centrum Krzysztofa Pendereckiego.

Jej sceniczny towarzysz, akordeonista Łukasz Brzezina, to także laureat wielu prestiżowych konkursów oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który jako solista i kameralista występował w Polsce, Francji,  USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Słowacji i we Włoszech.

 

Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się repertuar ich wspólnego występu:

Astor Piazzolla - Cztery pory roku w Buenos Aires - Zima, Wiosna
Astor Piazzolla - Historia Tanga - Bordel 1900, Nightclub 1960

Graziane Finzi - Impression Tango

Camille Saint-Saëns - Danse Macabre
Fritz Kreisler - Mały wiedeński marsz, Liebeslied, Chiński tamburyn

 

Koncert, w którego pierwszej części zaprezentują się uczestnicy warsztatów, odbędzie się we wtorek, 21 listopada, o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego. Projekt „Muzykiem być” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. WSTĘP WOLNY.Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii – koncert już 15 grudnia. 

2017-12-14 14:05:28

W niedzielę 10.12.2017 roku w sali Ostrowskiego Centrum Kultury odbył się koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia działalności Big Bandu Powiatu Ostrowskiego.

2017-12-14 12:06:56

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową, promującą album „Talizman”. Na początku przyszłego roku zespół zagra kilkanaście koncertów – jednym z nich będzie koncert w...

2017-12-14 17:03:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!