Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Z Ostrowa i z Tibilisi razem w Warszawie

2017-11-13 19:26:29

"RozeGRAJMY to RAZEM" to tytuł projektu, który II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim realizuje w bieżącym roku szkolnym we współpracy ze Związkiem Kulturalno-Oświatowym Polaków w Gruzji "Polonia". 

Pierwsza część działań odbyła się w Warszawie w dn. 5-11 listopada. Po 13 młodych ludzi z ostrowskiego "Reymonta" i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi spotkało się, aby poznać sylwetkę Józefa Piłsudskiego, jednego z ustanowionych przez Sejm RP patronów roku 2017, a szczególnie miejsca z nim związane. Uczestnicy projektu zobaczyli m.in. Belweder, stadion Legii, Plac Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Muzeum Wojska Polskiego, "dom bez kantów" oraz wiele pomników i tablic poświęconych Marszałkowi i jego działalności. Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu - nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Piłsudskiego w Warszawie. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, z których skorzystają osoby zainteresowane osobą Józefa Piłsudskiego. Podsumowaniem polskiej części projektu był udział w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce". Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną. Partnerami warszawskiej części działań było Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku a także XXXVII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie.

 

Inf. Karol Marszał11 listopada to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. W tym roku obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, z tej okazji wyjątkowe przedstawienie przygotowali...

2017-11-16 17:21:38

W Szkole Podstawowej nr 9 obchodzono w minionym tygodniu Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

2017-11-13 20:33:07

Uczestnicy projektu Erasmus+ w tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, tym razem spotkali się na Cyprze, gdzie po mieli okazję zobaczyć jak wygląda edukacja w tym kraju.

2017-11-14 19:31:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!