Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Z boisk Okręgówki, A-klasy i B-klasy

2017-11-12 19:28:20

Ostatnią kolejkę rozegrały zespoły z Okręgówki i A-klasy. Rozgrywki zakończyły już zespoły B-klasy, a do przerwy zimowej pozostały już "ostatki" w postaci kilku zaległych spotkań.

W Kaliskiej Klasie Okręgowej Piast Czekanów musiał się sporo natrudzić by pokonać w Trębaczowie tamtejszą Pogoń. Pierwszą bramkę zdobył dla czekanowian w 35 minucie Jakub Wierzykowski, ale dwie minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Dopiero w 75 minucie Hubert Mesnerowicz ustalił wynik meczu na 2:1 dla Piasta.

Barycz Janków Przygodzki w Stawiszynie po bezbramkowej pierwszej połowie, zaraz po przerwie objęła prowadzenie po bramce Tomasza Jasiórskiego i nie oddała go już do końca meczu. Bliska sprawienia niespodzianki była Raszkowianka w meczu z liderem utrzymując w Opatówku bezbramkowy remis przez 90 minut. Gospodarze dopiero w doliczonym czasie wbili bramkę, która dała im zwycięstwo, a raszkowian pozbawiła jakże potrzebnego im punktu.

Mimo rozegrania ostatniej kolejki, nie wszystkie zespoły mogą udać się na zimową przerwę, jako że do rozegrania pozostało jeszcze 5 zaległych meczów. Wśród nich jest m.in. spotkanie między Astrą Krotoszyn a Piastem Czekanów, które zadecyduje, która z tych drużyn zajmie 3 miejsce na półmetku sezonu. Przerwę w rozgrywkach mają Barycz i Raszkowianka, które z dorobkiem 18 i 17 punktów zajmują odpowiednio 10 i 12 miejsce. Gdyby wszystkie drużyny zakończyły sezon na zajmowanych obecnie miejscach, Barycz i Raszkowianka znalazłyby się w zreformowanej Okręgówce, natomiast Piast w nowej Klasie Międzyokręgowej.

W A-klasie OKS Ostrów przegrał kolejny mecz, tym razem ze Szczytem Szczytniki 0:1 i rundę jesienną zakończył na 9/10 miejscu (na 12 zespołów). Przegrała również Chynowa 3:4 z Sokołem Bralin, a LKS Czarnylas zremisował 1:1 z Wielkopolaninem Siemianice. Chynowa za tydzień rozegra jeszcze zaległy mecz z GKS-em Grębanin, który zadecyduje o miejscach 9-10, Czarnylas zimową przerwę spędzi na miejscu 4. W tej grupie mamy 14 zespołów.

Tarchalanka Tarchały Wielkie wykorzystała szansę by umocnić się na pozycji wicelidera B-klasy grupy 2,pokonując w Gołuchowie rezerwy LKS-u. Dzięki temu wynikowi Czarni Wierzbno zachowali 3 miejsce. Przypominamy, że zaległy mecz z grupy 2 między Ogniwem Łąkociny i rezerwami Ostrovii odbędzie się wiosną.

Przeczytaj również
Pogoń Nowe Skalmierzyce była zdecydowanym faworytem meczu z ostatnim w tabeli PKS-em Racot. Niewiele brakowało, by skalmierzyczanie roli faworyta nie podołali drugi raz z rzędu. Honor i trzy...

2017-11-11 14:56:11

Piłkarze Ostrovii bliscy byli przedłużenia zwycięskiej passy w meczu z 3. w tabeli Polonią Leszno. Trzy bramki gości zdobyte w drugiej połowie pozwoliły im wywieźć ze Stadionu Miejskiego 1 punkt.

2017-11-11 13:39:51

Piłkarze Centry Ostrów w pokonali na wyjeździe Energetyka Gryfino 1:0 odnosząc piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.