Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porażka Stali w Wałbrzychu

2017-11-12 17:50:15

Przez większość meczu koszykarze KS Stali prowadzili z liderem II ligi Górnikiem Wałbrzych, a ich przewaga w połowie meczu wynosiła nawet 10 punktów. Słabsza końcówka ostrowian sprawiła, że do niespodzianki nie doszło i to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej 72:68.

Początek meczu ułożył się po myśli gospodarzy, którzy jako pierwsi zdobyli punkty i utrzymywali minimalne prowadzenie przez większość pierwszej kwarty. Przy stanie 8:5 ostrowianie ruszyli do natarcia, a 5-punktowa seria Żurawskiego sprawiła, że wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca kwarty zakończonej wynikiem 12:14.

Trójka Łukasza Olejnika dała stalowcom 5-punktową przewagę i choć po kilku minutach gospodarze odrobili straty obejmując prowadzenie 20:19, to kontrofensywa ostrowian pozwoliła im odzyskać przewagę z początku kwarty (20:25), a chwilę później ją podwoić (22:32), by zakończyć pierwszą połowę meczu przy wyniku 24:34.

Po przerwie gospodarze zdobyli 6 punktów z rzędu, ale z czasem koszykarze Stali odzyskali to co stracili i po sześciu minutach znów prowadzili 10 punktami (34:44). Końcówkę kwarty lepiej rozegrali wałbrzyszanie zbliżając się nawet na 2 punkty (45:47), ale dwójka Mikołaja Spały w ostatniej akcji ustaliła wynik po trzech kwartach na 48:52.

Czwartą kwartę trójką otworzył Krzysztof Spała , na co trójką odpowiedzieli rywale, ale również Patryk Marek popisał się rzutem z dystansu (51:58). 6-punktowa seria Górnika sprawiła, że na siedem minut przed końcem, mecz praktycznie rozpoczął się od nowa (57:58), ostrowianie szybko jednak oddalili zagrożenie uciekając rywalom na 6 punktów (57:63). Niestety ostatnich sześć minut należało do gospodarzy, którzy zdobyli 12 punktów przy zaledwie 5 po stronie Stali, przechylając w ten sposób szalę meczu na swoją korzyść.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – KS Stal Ostrów 72:68 (12:14, 12:20, 24:18, 24:16)

Górnik: D. Durski 16, R. Glapiński(C) 13, H. Kruszczyński 10, T. Krzywdziński 8, M. Wróbel 13, M. Kaczuga , Ł. Makarczuk, B. Ratajczak 12
Stal: Ł. Olejnik 13, K. Spała 12, M. Spała 3, Ł. Wojciechowski 8, W. Żurawski(C) 20, P. Galewski 5, P. Marek 7

Bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach II ligi koszykówki kobiet obydwa ostrowskie zespoły – One Team i Ostrovia II, mając jak na razie na swoim koncie komplety zwycięstw.

2017-11-14 13:20:40

BM Slam Stal Ostrów podpisała kontrakt z D. J. Richardsonem. Amerykański zawodnik występował od początku trwającego sezonu w koszykarskiej Bundeslidze.

2017-11-09 21:05:28

KS Stal zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonała MKS Otmuchów 82:71, choć goście postraszyli nieco ostrowian w pierwszej kwarcie. Zespół Mikołaja Czai potwierdził, że jest w dobrej formie,...