Remis z niedosytem

Piłkarze Ostrovii bliscy byli przedłużenia zwycięskiej passy w meczu z 3. w tabeli Polonią Leszno. Trzy bramki gości zdobyte w drugiej połowie pozwoliły im wywieźć ze Stadionu Miejskiego 1 punkt.

Ostrovia do meczu przystąpiła bez dwóch swoich ważnych ogniw. Za kartki pauzował Łukasz Wiącek, a urazu w ostatnim meczu nabawił się Bartosz Jankowski. Ich miejsca na boisku zajęli dwaj 17-latkowie: w bramce Jakub Błaszczyk a na stoperze Kamil Dutkowski.

Już w piątej minucie groźnie z rzutu wolnego mierzył Daniel Kaczmarek, ale golkiper przyjezdnych zbił piłkę na rzut rożny. W 19 minucie Marek Szymanowski dorzucał futbolówkę w pole karne a celnie głową do siatki trafił Daniel Kaczmarek. Ostrovia dalej atakowała – groźne strzały oddali Damian Błaszczyk i Marek Szymanowski. W 35 minucie indywidualną akcję przeprowadził z prawej strony Michał Giecz. „Krecik” wpakował piłkę do pustej bramki po błędzie jednego z rywali. Można powiedzieć, że pierwsza połowa to dobra postawa Ostrovii i zasłużone prowadzenie 2:0.

Tuż po wznowieniu gry na pozycję sam na sam wychodził Damian Błaszczyk, ale jego strzał zdołał odbić bramkarz Polonii. To zemściło się w 51 minucie kiedy Artur Krawczyk zdobył kontaktowego gola. Dwie minuty poźniej swoją pierwszą bramkę w seniorach zdobył Krystian Mokrzycki. 17-latek sprytnie zachował się w polu karnym gości i skierował piłkę głową do siatki po dośrodkowaniu Michała Giecza. Wydawało się, że Ostrovia odpowiadając szybko trafieniem nie pozwoli przeciwnkom na powrót do gry. Było jednak inaczej i już w 73 minucie mieliśmy rezultat 3:3. Kibice więcej bramek już nie ujrzeli.

Ostrovia 1909 Ostrów - Stainer Polonia Leszno 3:3 (2:0)

Ostrovia: Daniel Kaczmarek 19', Michał Giecz 35', Krystian Mokrzycki 55'
Polonia: Artur Krawczyk 53', Łukasz Glapiak 60', Łukasz Bugzel 73'