Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Ostrów Wielkopolski z nagrodą ECO-MIASTO

2017-11-08 22:02:49

Tytuł „Eco-Miasto” w kategorii „systemy energetyczne” oraz wyróżnienie w kategorii „gospodarka wodna” otrzymało nasze miasto w kolejnej edycji konkursu ECO-MIASTO organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce i Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Do tegorocznej edycji konkursu ECO-MIASTO zgłosiła się rekordowa liczba miast – było ich aż 63. Jury przyznało 12 tytułów laureata oraz 16 wyróżnień. W każdej z sześciu konkursowych kategorii nagrodzono po dwa miasta – jedno wielkości powyżej 100 tys. mieszkańców, a drugie poniżej tej liczby. Miasta mogły przystąpić do rywalizacji w kilku kategoriach, dlatego przesłano w sumie 93 formularze konkursowe.

Ostrów Wielkopolski otrzymał nagrodę w kategorii „systemy energetyczne” za, jak podało jury „współpracę samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami poprzez strategię Ostrowskiego Klastra Energetycznego, a także różnorodność i kompleksowość działań podejmowanych przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy oraz budowę instalacji wykorzystujących układ ORC do produkcji energii z biomasy i rozbudowę systemu zarządzania energią”. Obok Ostrowa w tej kategorii nagrodzono Katowice. Laureaci otrzymali zaproszenia od firmy DK Energy do zwiedzania wybranych instalacji Grupy Dalkia we Francji.

W kategorii „gospodarka wodna” laureatami zostały Częstochowa i Leszno, natomiast Ostrów został wyróżniony za „działania na rzecz zmniejszenia strat wody oraz kampanię informacyjną dotyczącą racjonalnego gospodarowania zasobami”.

W kategorii „efektywność energetyczną budynków” nagrodzono Gdynię i Karlino, a Gdynię wespół z Wołominem doceniono za działania w obszarze „gospodarka odpadami”, w kategorii „mobilność zrównoważona” zwyciężyła raz jeszcze Gdynia oraz Jaworzno, a laureatami w kategorii „zieleń a powietrze” zostały Lublin i Kartuzy.

- Każda kolejna edycja konkursu ECO-MIASTO pokazuje, że coraz więcej polskich miast chce wcielać w życie koncepcję zrównoważonego rozwoju. Na takiej postawie zyskać może zarówno środowisko naturalne, jak i mieszkańcy ośrodków miejskich. Przedstawiciele miast zgłaszanych do projektu wykazują dużą świadomość w zakresie wyzwań związanych z ekologią i wprowadzają w miejscach, którymi zarządzają, nowoczesne rozwiązania. Jest to ważne zwłaszcza w kontekście problemu smogu oraz postępującej zmiany klimatu – mówi Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce.

Rok temu Ostrów Wiekopolski otrzymał tytuł ECO-MIASTO w kategorii „mobilność zrównoważona”.Darek Potasznik
Ostrów Wielkopolski zdobył 2. miejsce w konkursie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”. Nasze miasto nagrodzone zostało za...

2017-11-16 20:23:14

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego powraca problem spalania odpadów w przydomowych piecach. Straż Miejska, w ramach akcji pn. „Chcemy oddychać w Ostrowie”, w porozumieniu z pracownikami...

2017-11-16 19:54:57

Trwa spór pomiędzy radnymi opozycji, a prezydent Klimek na temat finansowania ostrowskiej oświaty. Radni zarzucają prezydent złe planowanie i brak dostępu do informacji, prezydent odpiera zarzuty...

2017-11-13 14:51:40

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!