Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Nowe skrzydło wizytówką ostrowskiego szpitala /foto/

2017-11-03 13:07:47

W poniedziałek 6 listopada Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ostrowskim szpitalu zostanie oficjalnie oddany do użytku. Będzie to pierwszy ukończony oddział w nowym skrzydle ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Budowa nowej części ostrowskiego szpitala jest już na ostatniej prostej. W poniedziałek 6 listopada zostanie oddany do dyspozycji lekarzy i pacjentów nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który znajduje się na parterze nowego skrzydła. Oddział został przeniesiony z głównego budynku szpitala.

– Do tej pory Oddział Intensywnej Terapii znajdował się głównym budynku szpitala. Był to oddział siedmiołóżkowy, ale standardy, które tam panowały nie przystawały do XXI wieku i to co chcemy naszym pacjentom zaproponować, to na ten moment najnowocześniejszy Oddział Intensywnej Terapii dla dorosłych w południowej wielkopolsce, a obecnie może nawet w całej wielkopolsce - powiedział dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim, Dariusz Bierła.

W nowym oddziale znajdą się w pełni wyposażone trzy sale intensywnego nadzoru. Oprócz głównego pomieszczenia, gdzie znajdzie się 10 łóżek, zostaną oddane dwie sale izolacyjne. Do dyspozycji personelu będzie zaplecze diagnostyczno-lecznicze oraz pomieszczenia techniczne.

 – Oddział intensywnej terapii to oddział wyjątkowy. Zwiększy się liczba łóżek z 7 do 12, a standard świadczonych usług oraz samo wyposażenie jest na wskroś nowoczesne. Kwota, która została przekazana na realizację tego zadania – budowę łącznika i uruchomienie pierwszego z oddziałów, to prawie 15 milionów złotych. Jest to dopiero pierwsze nasze słowo dotyczące tego budynku, bo na przyszły rok planujemy kolejne przedsięwzięcia - powiedział starosta ostrowski, Paweł Rajski. 

– Nowa jakość to nie tylko doskonałe wyposażenie, nie tylko nowoczesne wnętrza. Od kiedy sprawujemy władze w powiecie i zajmujemy się szpitalem, zwracamy również uwagę na aranżację wnętrz. Powiatowy szpital to nie obiekt, który ma być obskurny, to ma być szpital, którego wnętrze ma być również przyjazne pacjentowi - podkreślił starosta ostrowski, Paweł Rajski.

Nowe skrzydło szpitala pozwoli stopniowo remontować i przenosić kolejne oddziały oraz da możliwość zagospodarowania miejsca po przeniesionych oddziałach na nowe usługi medyczne. Do tej pory nie było takiej możliwości ze względów lokalowych. Oprócz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w nowym skrzydle szpitala powstanie Centralna Sterylizatornia, Oddział Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii, a także Blok Operacyjny. Bartosz Górski
W poniedziałek 6 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to pierwszy w pełni ukończony oddział w nowym...

2017-11-06 12:41:28

W przyszłym roku zostanie oddane do użytku Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Wojska Polskiego. Obiekt ma stać się nowoczesną bazą dydaktyczną dla uczniów szkół technicznych. We wtorek 31...

2017-10-31 15:24:10

W dużej sali OCK odbyła się gala „Laury Kultury 2017”, w trakcie której wyróżnieni zostali artyści, twórcy i osoby związane z lokalną kulturą. Statuetkami nagrodzono piętnastu leureatów. Gościem...

2017-10-28 10:26:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!