Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Centrum Kształcenia Praktycznego w budowie /foto/

2017-10-31 15:24:10

W przyszłym roku zostanie oddane do użytku Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Wojska Polskiego. Obiekt ma stać się nowoczesną bazą dydaktyczną dla uczniów szkół technicznych. We wtorek 31 paździenika pod budynek CKP został wmurowany kamień węgielny.

W Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim będą odbywać się zajęcia dydaktyczne, praktyczne i zawodowe dla uczniów trzech ostrowskich zespołów szkół zawodowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski: Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych CKU, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Budowlano Energetycznych. W wyniku przebudowy istniejących budynków i budowy nowego obiektu, powstanie w sumie 10 pracowni do kształcenia zawodowego w specjalnościach: obróbki skrawaniem, budowlano-instalacyjna, projektowania i programowania komputerowego, energetyki odnawialnej i mechatroniki, pracownia obróbki ręcznej, szkoleń BHP, chłodnictwa i mechatroniki, elektrotechniki, elektroniki i elektroenergetyki, pojazdów motocyklowych oraz spawalnicza. Całkowita wartość projektu wynosi 16,313 mln złotych, z czego 12,436 mln złotych to środki unijne. Inwestycja zostanie ukończona w połowie 2018 roku.

– Jesteśmy świadkami budowy największej inwestycji oświatowej w historii Powiatu Ostrowskiego za ponad 16 milionów złotych. Ten obiekt jest kierowany do młodych ludzi, którzy  będą mogli podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać umiejętności, co jest podstawą dalszego rozwoju naszego powiatu, bo każda zawodowa, techniczna ręka do pracy, jest potrzebna przy bezrobociu na poziomie 3,6%  – powiedział starosta ostrowski, Paweł Rajski.

Obecnie z budynków zawodowego kształcenia praktycznego może korzystać 300 osób. Dzięki rozbudowie liczba użytkowników wzrośnie do 1200 osób. Powiększona infrastruktura ma służyć do kształcenia zawodowego młodzieży i dorosłych oraz przeprowadzania w odpowiednich warunkach egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W CKP będą również odbywać się kursy i dodatkowe zajęcia zawodowe.

– Wyposażenie wielu pracowni zostało tak zaplanowane, aby można było w nich rozwijać umiejętności stanowiące podbudowę do kształcenia bardzo wielu zawodów. Wysokiej jakości maszyny, urządzenia i narzędzia, slużyć będą do praktycznej nauki kilkunastu zawodów – podkreślił dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych, Marek Wojtasz.

W uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego oraz wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Centrum Kształcenia Praktycznego, wzięły udział władze Powiatu Ostrowskiego, radni, parlamentarzyści, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście.

Symbolicznego wmurowania dokonali: Posłowie Tomasz Ławniczak i Jarosław Urbaniak, Senator Łukasz Mikołajczyk, Marszałek Marzena Wodzińska, Starosta Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk, Wicestarosta Roman Pacholczyk, Dyrektorzy szkół: Marek Wojtasz, Eugeniusz Namysł i Honorata Sachowska-Barańczak oraz Irena Psikus.Bartosz Górski
W poniedziałek 6 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to pierwszy w pełni ukończony oddział w nowym...

2017-11-06 12:41:28

W poniedziałek 6 listopada Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ostrowskim szpitalu zostanie oficjalnie oddany do użytku. Będzie to pierwszy ukończony oddział w nowym skrzydle ZZOZ w...

2017-11-03 13:07:47

W dużej sali OCK odbyła się gala „Laury Kultury 2017”, w trakcie której wyróżnieni zostali artyści, twórcy i osoby związane z lokalną kulturą. Statuetkami nagrodzono piętnastu leureatów. Gościem...

2017-10-28 10:26:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!