Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Roztańczony Jubileusz "Swojaków"

2017-10-25 22:00:18

W sobotę 21 października w raszkowskiej hali widowiskowo-sportowej odbył się koncert z okazji 10-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". Na scenie wystąpili zarówno jubilaci, jak i zaproszeni goście.

Pierwsza część koncertu należała do jubilatów, którzy zaprezentowali spory wycinek swego bogatego programu tanecznego, zarówno w wykonaniu grupy dziecięcej jak i młodzieżowej. W drugiej części zaprezentowali się goście z zagranicy: Zespół Tańca Ludowego "Rodniki" z Briańska w Rosji, którego program obejmował rosyjskie tańce i piosenki oraz Zespół Tańca Ludowego "Vionica" z Bośni i Hercegowiny, który pokazał tradycyjne tańce z zachodniej Hercegowiny (okolice Medjugorje).

W gronie blisko siedmiuset osób zgromadzonych na widowni znaleźli się też przedstawiciele władz różnego szczebla, którzy składali gratulacje jubilatom, m.in. wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, burmistrz gminy i miasta Raszków Jacek Bartczak z zastępcą Piotrem Rokickim, radne powiatu ostrowskiego Katarzyna Spiżak, Barbara Szymanowska i Maria Tomaszewska, przedstawiciele posła Tomasza Ławniczaka, senatora Łukasza Mikołajczyka i członka zarządu województwa wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej, radni rady gminy i miasta Raszków, przedstawiciele zespołów "Głogowianie", "Gorzyczanie", "Kosynierzy", "Przygodzice" oraz wrocławskiej "Kaliny" i Centrum Kultury i Sztuki w Kalisza a także dyrektorzy szkół i organizacji społecznych. Burmistrz Jacek Bartczak wręczył też zespołowi tegoroczną Nagrodę za osiągnięcia i zasługi dla Gminy i Miasta Raszków i jej mieszkańców w dziedzinie kultury.

Koncert odbył się w ramach VII Swojskich Spotkań z Folklorem zorganizowanych dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Ostrowskiego i firmy Weko Polska. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Rada Rodziców Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie we współpracy z KGW i OSP Moszczanka-Skrzebowa.

Inf. Karol MarszałDarek Potasznik
Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy i  Miasta Raszków Andrzejem Matybą, wręczyli  gimnazjalistom stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. 

2017-11-16 19:22:30

W niedzielny wieczór 5 listopada na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie kolejny raz zagościł Aleksander Fredro. Teatr „Trzy po Trzy” konsekwentnie od wielu lat przybliża widzom...

2017-11-08 17:36:52

… to tytuł spektaklu przygotowanego przez aktorów-amatorów z gminy Raszków, którego premiera odbyła się w minioną niedzielę.

2017-11-02 12:04:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!