Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Dostali Kosza...

2017-10-18 20:42:11

Drugi mecz z rzędu przegrali koszykarze KS Stal na drugoligowych parkietach, tym razem wyraźnie ulegając na wyjeździe ekipie Kosza Pleszew 75:91.

Ostrowianie mecz w Pleszewie rozpoczęli „zgodnie z planem” od punktów Krzysztofa Spały i Wojciecha Żurawskiego, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie przez pierwsze minuty spotkania. Źle dziać się zaczęło przy wyniku 7:11, kiedy to cztery z rzędu nieudane próby rzutów za trzy sprawiły, że gospodarze zdobyli 10 punktów i uciekli z wynikiem na 17:11. Krzysztof Spała zdecydował się w końcu na rzut za dwa i była to dobra decyzja, nie mniej przestój ten kosztował Stalowców przegraną 3 punktami pierwszą kwartę (22:19).

Drugą kwartę pleszewianie rozpoczęli od 6-punktowej serii uzyskując 9-punktową przewagę (28:19) i dopiero przerwa dla trenera Stali pozwoliła odblokować się ostrowianom, którzy od tego momentu zaczęli odpowiadać trafieniami na trafienia rywali. Jak się jednak okazało, miejscowi nie zamierzali odpuszczać, a nawet w połowie kwarty powiększyli przewagę do punktów 11 (42:31) i choć ostatecznie udało się Stalowcom nieco ją zmniejszyć, to i tak druga kwarta padła łupem ekipy Kosza i na przerwie mieliśmy wynik 49:40.

Pięć punktów zdobytych przez Żurawskiego i M. Spałę na początku trzeciej kwarty dało nadzieję na skuteczną pogoń. Gospodarze jednak odpowiedzieli na to 6 punktami i zrobiło się 55:45. W połowie kwarty od wyniku 59:49 Stal złapała wiatr w żagle i po trafieniach Wojciechowskiego oraz braci Spałów zbliżyła się do rywali na 3 punkty (59:56). O czas poprosił trener pleszewian, a po przerwie Łukasz Olejnik rzutem za trzy próbował doprowadzić do remisu, piłka jednak nie znalazła drogi do kosza, a w odpowiedzi dwójkę trafili gospodarze, utrzymując bezpieczną przewagę. W końcówce kwarty ostrowianie jeszcze dwukrotnie próbowali doprowadzić do remisu, ale rzuty za trzy nie były w tym meczu ich mocną stroną i ostatecznie przed czwartą kwartą Pleszew prowadził 61:58.

Na początku kwarty czwartej koszykarze Stali konsekwentnie próbowali rzutów za trzy, a piłka konsekwentnie do kosza nie wpadała, a pierwszy punkt przy wyniku 66:58 zdobył Żurawski, po dwóch minutach gry, z rzutu wolnego. Gdy w czwartej minucie Mikołaj Spała oddał 18(!) nieudany rzut za trzy na konto Stali, pleszewianie w odpowiedzi powiększyli prowadzenie do 76:59 i już tylko kataklizm mógł pozbawić ich zwycięstwa. Kataklizm się nie wydarzył, w związku z czym wraz z końcową syreną z efektownej wygranej cieszyć się mogli kibice i zawodnicy z Pleszewa.

Drugi przegrany mecz z rzędu z niżej notowanym rywalem, w obliczu kolejnych dwóch trudnych meczów jakie czekają Stalowców w najbliższych dniach z wymagającymi przeciwnikami nie napawa optymizmem. Trenera Mikołaja Czaję czekają trudne dni, w których musi zresetować głowy zawodników i natchnąć ich do walki o pełną pulę, gdyż w przeciwnym razie marzenia o włączenie się do walki o awans mogą prysnąć już na początku sezonu.

KS Kosz Pleszew – KS Stal Ostrów 91:75 (22:19, 27:21, 12:18, 30:17)

Kosz: Rafał Kikowski 7, Paweł Mowlik 6, Alan Urbaniak 13, Paweł Lasota 5, Artur Mrówczyński 38, Rafał Urbaniak 6, Piotr Ziółkowski, Tomasz Zyber 4, Błażej Pawlik 6, Mikołaj Serbakowski 6, Mateusz Zimny

Stal: Przemysław Galewski 3, Patryk Marek 2, Krzysztof Spała 21, Mikołaj Spała 14, Wojciech Żurawski 23, Łukasz Olejnik, Tomasz Radzik, Łukasz Wojciechowski 12

Bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach II ligi koszykówki kobiet obydwa ostrowskie zespoły – One Team i Ostrovia II, mając jak na razie na swoim koncie komplety zwycięstw.

2017-11-14 13:20:40

Przez większość meczu koszykarze KS Stali prowadzili z liderem II ligi Górnikiem Wałbrzych, a ich przewaga w połowie meczu wynosiła nawet 10 punktów. Słabsza końcówka ostrowian sprawiła, że do...

2017-11-12 17:50:15

BM Slam Stal Ostrów podpisała kontrakt z D. J. Richardsonem. Amerykański zawodnik występował od początku trwającego sezonu w koszykarskiej Bundeslidze.