Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Pierwszoklasiści z SP9 po ślubowaniu /foto/

2017-10-17 16:55:02

Ponad 90 pierwszoklasistów wzięło udział w poniedziałkowym pasowaniu na ucznia w Szkole Podstawowej nr 9. Nowa przyszkolna hala wypełniła się młodymi obywatelami naszego miasta oraz ich rodzicami. – Dzieci głośno przekonywały dorosłych, że nie boją się szkoły i już nie mogą doczekać się ciekawych lekcji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, a przybyłych gości powitała dyrektor placówki Justyna Uciechowska. Tego dnia SP nr 9 odwiedziła prezydent Ostrowa Beata Klimek wraz ze swoją zastępczynią Ewą Matecką, a także przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Tomasz Tomalak, dyrektor biura senackiego Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Łukasza Mikołajczyka Dawid Korzeniewski, przedstawiciele Rady Osiedla nr 4 oraz Rady Rodziców z jej przewodniczącym Hubertem Kłopockim, a także dyrektorzy ostrowskich przedszkoli.

Najważniejszą częścią poniedziałkowej uroczystości był moment pasowania nowych członków wspólnoty szkolnej SP nr 9. Była to chwila niezwykle podniosła – przedstawiciele poszczególnych klas w biretach na głowach złożyli uroczyste przyrzeczenie na szkolnym sztandarze. Następnie odbyło się symboliczne pasowanie dzieci.

- Nowo pasowanym uczniom życzyłam, by ze szkoły czerpali mnóstwo wiedzy, ale też pięknych chwil, które wspominać będą jeszcze przez wiele lat i przyjaźni, które trwać będą całe życie. By wsłuchiwały się w słowa swoich nauczycieli, bo to właśnie oni mają wpływ na dorosłych, jakimi staną się w przyszłości – mówi prezydent miasta.

Uroczystość uświetnił program artystyczny, podczas którego dzieci przedstawiły piosenki oraz wierszyki. Przekonywały w nich, że nowa szkoła jest dla nich ciekawą przygodą, z której się cieszą i której w najmniejszym stopniu się nie obawiają. Ich uradowane twarze potwierdzały, że są w tej kwestii niezwykle poważne.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia prezydent miasta wręczyła nowo mianowanym uczniom imiennie grawerowane wieczne pióra. 

Inf. Artur Kołaciński, Biuro Prasowe UMBartosz Górski
Kocham Cię Polsko! To zdanie z pełną świadomością i przekonaniem wykrzyknęli w miniony piątek uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6, zebrani na uroczystym apelu z okazji Narodowego...

2017-11-13 19:38:05

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 14 wyśpiewała pierwsze miejsce na „V International Art. Festival Fazisi”.

2017-11-16 19:41:34

Uczestnicy projektu Erasmus+ w tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, tym razem spotkali się na Cyprze, gdzie po mieli okazję zobaczyć jak wygląda edukacja w tym kraju.

2017-11-14 19:31:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!