Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Zofia Buszewska wraz z reprezentacją na dobrej drodze do Mistrzostw Europy

2017-10-16 23:56:29

Reprezentacja Polski U17 z ostrowianką Zofią Buszewską w składzie awansowała z pierwszego miejsca do Elite Round, ostatniej fazy eliminacji Mistrzostw Europy. W decydującym meczu Polki pokonały reprezentację Szwajcarii 2:1.

Mecz świetnie rozpoczął się dla polskich piłkarek, które już w 2. minucie objęły prowadzenie. Paulina Filipczak wykorzystała nieporozumienie szwajcarskiej bramkarki z obroną i strzeliła pierwszego gola. Niestety, po kwadransie gry był remis 1:1. Najlepsza w szeregach rywalek Chiara Messerli wbiegła z piłką w pole karne Polek i zagrała do Anji Kerr, która pokonała Martę Kaźmierczak.

Polki przez praktycznie całe spotkanie przeważały, ale nie potrafiły strzelić drugiego gola. Dopiero w 63. minucie udało się dopiąć celu. Paulina Tomasiak dośrodkowała z rzutu wolnego wprost na głowę Adriany Achcińskiej, a kapitan polskiej drużyny pewnie pokonała szwajcarską bramkarkę. – Przede wszystkim jestem dumna z mojej drużyny, że potrafiła wyjść z remisu na prowadzenie. Udało nam się awansować z pierwszego miejsca w grupie, a to był nasz główny cel. Jesteśmy przeszczęśliwe – powiedziała Adriana Achcińska. – Nie było łatwo, ale pokazałyśmy charakter. Piszemy nową historię kobiecej piłki, to jest cudowne uczucie.

Jeszcze w końcówce meczu Polki mogły strzelić kolejnego gola, ale zabrakło im nieco szczęścia. Biało-czerwone odniosły jednak pewne zwycięstwo i wygrały turniej eliminacyjny. Cel udało się zrealizować. – Spotkały się dwa równorzędne zespoły. Wiedzieliśmy, że w tym meczu wygra zespół, który będzie bardziej chciał wygrać. Tak się stało. Od początku byliśmy skoncentrowane i wykorzystałyśmy wszystkie słabe punkty Szwajcarek – oceniła Nina Patalon.

11 listopada odbędzie się losowanie grup Elite Round, czyli ostatniej fazy eliminacji przed mistrzostwami Europy. Turniej finałowy odbędzie się na Litwie w 2018 roku. – Zobaczymy, czy będziemy losowani z pierwszego koszyka, bo dziewięć punktów nam wcale tego nie gwarantuje. Nie składamy żadnych deklaracji, ale jeśli zostaniemy rozstawieni z najlepszymi drużynami, to uważam, że może być ciekawie – zakończyła trener reprezentacji Polski.

Polska – Szwajcaria 2:1 (1:1)

Bramki: Filipczak 2’, Achcińska 63’ – Kerr 16’

Polska: Kaźmierczak – Buszewska, Silny Zieniewicz, Radochońska – Wójcik (56. Legowski), Achcińska, Cichy (41. Oleksiak, 80. Piechocka), Filipczak, Tomasiak – Kozak

Szwajcaria: Peng – Vogl, Gerster (57. Remy), Felber, Pirker (79. Keel) – Weber (73. Rauso), Stahl, Gubler, Sturgess – Kerr, Meserli

Przeczytaj również
Piłkarze Ostrovii bliscy byli przedłużenia zwycięskiej passy w meczu z 3. w tabeli Polonią Leszno. Trzy bramki gości zdobyte w drugiej połowie pozwoliły im wywieźć ze Stadionu Miejskiego 1 punkt.

2017-11-11 13:39:51

Ostatnią kolejkę rozegrały zespoły z Okręgówki i A-klasy. Rozgrywki zakończyły już zespoły B-klasy, a do przerwy zimowej pozostały już "ostatki" w postaci kilku zaległych spotkań.

2017-11-12 19:28:20

Piłkarze Centry Ostrów w pokonali na wyjeździe Energetyka Gryfino 1:0 odnosząc piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.