Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Z boisk Okręgówki, A-klasy i B-klasy

2017-10-15 23:28:36

W niższych klasach piłkarskich najjaśniejszym blaskiem lśni zespół rezerw Ostrovii, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W górę tabeli pnie się Tarchalanka, a powody do radości mieli wreszcie kibice Baryczy Janków Przygodzki.

W Kaliskiej Klasie Okręgowej Piast Czekanów dość niespodziewanie „podał rękę” potrzebującym punktów Zielonym Koźminek przegrywając na ich boisku 1:3, co kosztowało czekanowian spadek na 4 miejsce w tabeli. Równie niespodziewanie Barycz Janków Przygodzki pokonała u siebie Stal Pleszew 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Tomasz Jasiórski. Raszkowianka bardzo dobrze rozpoczęła wyjazdowy mecz z Orłem Mroczeń za sprawą gola w 2 minucie zdobytego przez Patryka Adamskiego. Niestety gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, a po przerwie strzelili raszkowianom kolejne 3 gole wygrywając pewnie 4:1.

W A-klasie OKS Ostrów pokonał najsłabszy zespół w grupie 1 – Żaki Taczanów, choć łatwo nie było, a mecz zakończył się hokejowym wynikiem 4:3. W grupie 2 LZS Chynowa sprawiła miłą niespodziankę pokonując GKS Rychtal 2:1, zaś LKS Czarnylas przywiózł 1 punkt z gorącego terenu w Doruchowie po remisie 1:1.

W B-klasie w grupie 1 ważne derbowe zwycięstwo odniosła Tarchalanka pokonując u siebie Czarnych Wierzbno 2:1. W grupie 3 kolejną wygraną odnotowały rezerwy Ostrovii pokonując tym razem niedawnego współlidera – Huragan Szczury 2:0. Do niecodziennej sytuacji doszło w Łąkocinach, gdzie piłkarze Wtórkowianki po przegranej 0:8 pierwszej połowie odmówili dalszej gry. Komplet wyników B-klasy drużyn powiatu ostrowskiego prezentujemy poniżej.

Masovia Kraszewice - Iskra-Prosna Sieroszewice 1-3
Ogniwo Łąkociny - Wtórkowianka Wtórek 8-0 (mecz zakończony po pierwszej połowie)
Orzeł Wysocko Wielkie - Sokoły Droszew 2-4
Lilia Mikstat - KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski 4-3

Aktualne tabele sportowe prezentujemy w PARKU SPORTU.

Przeczytaj również
Piłkarze Centry Ostrów w pokonali na wyjeździe Energetyka Gryfino 1:0 odnosząc piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

2017-11-11 15:00:16

Pogoń Nowe Skalmierzyce była zdecydowanym faworytem meczu z ostatnim w tabeli PKS-em Racot. Niewiele brakowało, by skalmierzyczanie roli faworyta nie podołali drugi raz z rzędu. Honor i trzy...

2017-11-11 14:56:11

Piłkarze Ostrovii bliscy byli przedłużenia zwycięskiej passy w meczu z 3. w tabeli Polonią Leszno. Trzy bramki gości zdobyte w drugiej połowie pozwoliły im wywieźć ze Stadionu Miejskiego 1 punkt.