Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Europejski Dzień Kina Artystycznego także w Ostrowie

2017-10-15 12:06:49

Dzień Kina Artystycznego świętować będziemy również w Ostrowie – Kino Komeda włączyło się w obchody tego dnia „wyrażając tym samym przywiązanie do wartości, także artystycznych, jakie niesie z sobą kino europejskie” – możemy przeczytać na stronie internetowej instytucji. 

Europejski Dzień Kina Artystycznego, to utworzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Artystycznych (CICAE) święto europejskiej kinematografii. Celem festiwalu jest „promowanie wysokiej wartości europejskich filmów, które odzwierciedlają kulturową, społeczną i językową różnorodność kontynentu w bardzo szczególny sposób, ale także sprawiają, że kino, zwłaszcza filmy artystyczne, stają się coraz bardziej atrakcyjne także dla młodszych pokoleń”. W wydarzeniu uczestniczy jednocześnie prawie 70 kin niezależnych w Polsce i prawie 1000 w Europie. W repertuarach kin znalazły się najciekawsze produkcje polskie i europejskie, najświeższe filmy, które będzie można zobaczyć na pokazach przedpremierowych, a także filmy nagrodzone na największych światowych festiwalach filmowych.

W Kinie Komeda, podczas Europejskiego Dnia Kina Artystycznego – czyli 15 października – będzie można wziąć udział w przedpremierowym seansie filmu „Na mlecznej drodze”. To pierwszy od blisko dekady film fabularny Emira Kusturicy,  jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina.

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki, życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę.

Seans odbędzie się 15 października o godzinie 18:30 w Kinie Komeda – cena biletu 10 zł. 

Europejski Dzień Kina Artystycznego ma udowodnić, że kina są żywymi publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. Wydarzenie ma skierować uwagę zarówno na kino jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino jako obiekt, bez którego ten przekaz byłby niemożliwy. Organizatorzy chcą również pokazać, że ta funkcja kina w szczególny sposób wyróżnia kina studyjne.Agnieszka Podhajska
Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana, w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli, do zobaczenia podczas spotkania Klubu Filmowego „Na Wolności”. 

2017-11-12 13:40:26

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich odbędą się w Ostrowie. Warsztaty z młodymi skrzypkami, które poprowadzi Celina Kotz oraz jej...

2017-11-16 20:06:45

Zbeletryzowane wspomnienia o życiu rodzinnym wybitnego jazzmana i kompozytora muzyki filmowej Krzysztofa Komedy.  Tomasz Lach, pasierb artysty, snuje opowieść o swoim dorastaniu, o ludziach...

2017-11-15 15:35:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!