Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Sobota - na arenach sportowych, niedziela - przed telewizorem, to najkrótsza...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Ślubowanie i stypendia z pasją w I LO /foto/

2017-10-15 11:10:19

W auli ostrowskiego I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość ślubowania klas I oraz wręczenia stypendiów dla „Uczniów z pasją”. Stypendium w tym roku otrzymało 3 uczniów.

Ślubowanie klas pierwszych to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Witając uczniów w murach ostrowskiej Alma Maters, dyrektor Marek Lewicki mówił:

- Chciałbym żebyście mieli świadomość, że jesteście uczniami szkoły, która jest jedną z najstarszych szkół w Wielkopolsce. Szkoły, która jest członkiem Stowarzyszenia Najstarszych Szkół w Polsce. Szkoły, która poprzez swoją ponad 170-letnią historią stanowi jedną z ważniejszych szkół w Polsce, osiągającą bardzo wysokie wyniki.

Ślubowanie pierwszoklasistów od ubiegłego roku ma szczególnie uroczysty charakter w I LO, jako że połączone jest z wręczeniem stypendiów dla „Uczniów z pasją”.

- Stypendium dla „Ucznia z pasją” jest to dosyć unikatowa w skali Ostrowa inicjatywa naszej szkoły, która promuje uczniów mających fantastyczne pasje – mówił dyrektor Lewicki – w ubiegłym roku, gdy rozpoczęliśmy przyznawanie stypendiów zgłoszonych było tylko 7 wniosków, w tym roku mieliśmy ich już 25 wniosków i myślę, że ta tradycja będzie się bardzo mocno rozwijała i będzie stanowiła zachętę aby mieć i rozwijać swoje pasje.

Jednorazowe stypendia w kwocie 1200 zł w tym roku otrzymali:

Hanna Góźdź – uczennica klasy II d, pasjonatka fizyki, ale również poezji, rysunku i malarstwa, zaangażowana jako wolontariuszka w projekty społeczne.

Filip Michalski – uczeń klasy III c, utalentowany szachista, wielokrotny finalista mistrzostw Polski juniorów.

Inga Baran – uczennica klasy II b, pasjonatka jazdy konnej, twórczości artystycznej: malarstwa i rzeźby, a do tego zgłębiająca tajniki kultury koreańskiej i języka koreańskiego.

Stypendia, której pomysłodawczynią jest pani Alicja Plucińska, w tym roku zostały ufundowane przez absolwentów szkoły z rocznika 1967, których przedstawiciele: ks. Tomasz Ilski i Andrzej Marciniak wręczyli uczniom stosowne dyplomy.

- W imieniu dawnych absolwentów tej szkoły mamy ogromną przyjemność wręczenia nagród stypendialnych młodzieży za pasję, talent, rozum i pracowitość – mówiła Alicja Plucińska – równocześnie korzystam z okazji, aby życzyć gronu pedagogicznemu, nauczycielom ogromnej przyjemności ze współpracy z mądrą młodzieżą.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia prezentujemy na naszym FACEBOOK-uDarek Potasznik
W czwartek 9 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego pod hasłem „I Ty zostań kumplem Mikołajka”. 

2017-11-14 19:17:14

"RozeGRAJMY to RAZEM" to tytuł projektu, który II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim realizuje w bieżącym roku szkolnym we współpracy ze Związkiem...

2017-11-13 19:26:29

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. W tym roku obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, z tej okazji wyjątkowe przedstawienie przygotowali...

2017-11-16 17:21:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!