Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...

Szkoła bez zadań domowych?

SP 14 podjęła decyzję o niezadawaniu obowiązkowych pisemnych prac domowych. Jaka jest twoja ocena tego pomysłu?

Historia i wyniki »

15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Ostrowski Rower Miejski już działa

2017-10-11 22:55:53

20 czerwonych rowerów czeka od dziś na użytkowników w dwóch samoobsługowych stacjach Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Wypożyczyć może je każdy, wystarczy zarejestrować się w systemie. Przez pierwsze 4 godziny wypożyczenie jest bezpłatne. 

– Jestem zachwycona tymi rowerami. Jeździ się znakomicie, widać, że są dobrej jakości. Podoba mi się zwłaszcza kolorystyka, która nawiązuje do miejskiego logo tak, jak nowe autobusy miejskie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Zaczynamy na jesieni od dwóch stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Już teraz jednak mogę zapewnić, że po przerwie zimowej rowery powrócą na wiosnę, a system będzie rozbudowywany – dodaje.

– Ostrów Wielkopolski to już czwarte miasto w Wielkopolsce, które zdecydowało się uruchomić system roweru miejskiego Nextbike. Miasto od lat inwestuje w infrastrukturę rowerową, od dziś mieszkańcy mają możliwość korzystania nie tylko z wygodnych ścieżek rowerowych, ale i rowerów publicznych – podkreśla Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike Polska, która dostarczyła system.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik Nextbike Polska. Osoby, które wcześniej założyły sobie konto w Poznaniu, Kaliszu, Wrocławiu, Warszawie, czy innym mieście, mogą z niego skorzystać przy wypożyczeniu roeru w Ostrowie Wielkopolskim. Nowi użytkownicy powinni zarejestrować się na stronie www.OstrowskiRowerMiejski.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Po aktywowaniu konta można wypożyczać rowery. Wystarczy podejść do terminala, wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymujemy podczas rejestracji, i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która znacznie przyspiesza proces wypożyczenia. Po przejażdżce rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na jednej ze stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego.

Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia są całkowicie bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu każda następna godzina kosztuje 10 złotych. Po przekroczeniu 12 godzin dodatkowo naliczana jest opłata w wysokości 200 złotych. Rowery w Ostrowie Wielkopolskim można wypożyczać i oddawać na stacjach: Dworzec PKP i Olimpijska.Był to niezmiernie ważny dzień dla wielu ostrowskich rodzin. 11 grudnia oficjalnie otwarto zmodernizowany, nowoczesny Oddział Żłobka Miejskiego przy ulicy Waryńskiego. – Bardzo mnie cieszy, że od...

2017-12-11 18:31:17

Ostrowianie od 11 grudnia mogą już odwiedzać rynek w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie oficjalnie ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy. 

2017-12-11 15:31:39

W ponad 70 miejscowościach w całej Polsce po raz kolejny odbyły się demonstracje w obronie niezawisłych sądów. Wzorem poprzednich protestów, „Łańcuch Światła” odbył się również pod ostrowskim sądem.

2017-12-14 22:18:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!