Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...

Szkoła bez zadań domowych?

SP 14 podjęła decyzję o niezadawaniu obowiązkowych pisemnych prac domowych. Jaka jest twoja ocena tego pomysłu?

Historia i wyniki »

15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Staże zagraniczne uczniów ZSB-E /foto/

2017-10-11 11:24:26

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych trzech różnych kierunków, uczestniczyli we wrześniu w dwutygodniowych praktykach zawodowych w ramach staży zagranicznych.

W ramach kierunku technik architektury krajobrazu grupa uczniów odbywała praktyki w jednym z największych miast portowych Wielkiej Brytanii, Plymouth. Wykonywali prace  związane z pielęgnacją oraz projektowaniem terenów zieleni znajdujących się na terenie Mount Edgcumbe House & Country Park. Praktykanci zostali także zapoznani z cennymi sekretami brytyjskich pionierów zajmującymi się historycznymi ogrodami. Co więcej, uczniowie mieli okazję odwiedzić wiele atrakcji turystycznych miasta tj. Plymouth Hoe, National Marine Aquarium, Elizabethan Gardens, a także najstarszą ale przy tym bardzo malowniczą część Plymouth zwaną the Barbican. Opiekunem grupy była Pani Hanna Dolata.

Kolejna grupa uczniów kierunków kolejowych, pod opieką Krzysztofa Kaszuby               i Krzysztofa Majchrzaka odbywała praktyki zawodowe w Niemczech,                           w miejscowości Lipsk. Praktykanci zapoznawali się z zasadą działania symulatora jazdy elektrowozem, z funkcjonowaniem centrum informacji i monitoringu dworca głównego w Lipsku oraz centrali kierowania ruchem kolejowym i bezpieczeństwem ruchu pociągów. Oprócz pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń z zakresu kolejnictwa w muzeum kolejnictwa, młodzież poznała też kulturę, zabytki i współczesne dokonania regionu saksońskiego odwiedzając Erfurt, Drezno, Szwajcarię Saksońską oraz Lipsk i jego okolice.

Trzecią grupę praktykantów stanowili uczniowie kierunku technik budownictwa, a także po raz pierwszy uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej kierunku Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie pod opieką Anny Rodzeń. Tematyka zajęć tej grupy, obejmowała: budownictwo energooszczędne, renowację, konstrukcje budowlane, planowanie ocieplania ścian i stropów, wytyczanie rusztowania według planu fundamentu, wykonanie szalunku fundamentu, pomiary terenu, sporządzanie niwelacji. Po zajęciach uczniowie poznawali historię i piękno regionu Turyngii w Niemczech (katedra św. Bonifacego Fuldzie, Alpha Point, Erfurt, Weimar, Buchenwald. Praktykanci  ocenili praktykę w BTZ Rohr Kloster na 6.

Wszyscy uczniowie poszczególnych grup mogą pochwalić się nabyciem dodatkowych umiejętności w swojej branży, umiejętności językowych oraz kulturowym poznaniem zagranicznych regionów Europy. Dodatkowe doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej.

W imieniu stażystów, zapraszamy do galerii…

 

Inf. Joanna Wawrzyniak Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych kompetencji. Okazją po temu w minionym tygodniu były warsztaty z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych...

2017-12-14 12:20:30

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Te mądre słowa Ojca Świętego Jana Pawła II mogą stanowić przesłanie kolejnej, dwunastej już edycji konkursu wiedzy o życiu i pontyfikacie papieża...

2017-12-08 11:28:42

Wielką atrakcją okazały się warsztaty literacko-plastyczne pt. „Ignaś i Cecylka w domu Świętego Mikołaja”, w ostrowskiej bibliotece przeprowadzone przez uznaną autorkę kilkudziesięciu książek dla...

2017-12-13 18:21:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!