Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

„Magia Tańca” w OCK /foto/

2017-10-09 09:36:23

Młodzi tancerze z całej Polski uczestniczyli w festiwalu „Magia Tańca”, który odbył się w miniony weekend w Ostrowskim Centrum Kultury. Nagrodę główną konkursu zdobyli tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.

W Ostrowskim Centrum Kultury odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca”. Tegoroczna edycja poświęcona była pamięci Aliny Janikowskiej – pomysłodawczyni i założycielce „Magii Tańca”, animatorce kultury i wielkiej miłośniczce tańca. Na scenie wystąpili m.in. młodzi tancerze z Ostrowa, Radomia, Wrocławia, Poznania, Środy Wielkopolskiej i Zabrza. Uczestnicy festiwalu rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i stylach tanecznych.

Decyzją jury, w którego składzie znaleźli się: Marta Czyż, Mateusz Wójcik i Damian Lipiński, laureatami konkursu zostali:

Taniec klasyczny/neoklasyczny:

- grupy, 7-10 lat:
1. "Motyle" MDK Radom
2. "Jesienny las" La Fitness Club Środa Wielkopolska
3. "Laleczki" MDK Ostrów Wlkp.

- grupy 11-13 lat:
1. "Retrospekcje" MDK Radom
2. "Viva" Grupa Baletowa "Gwiazda"
3. "Jesienny las" La Fitness Club Środa Wielkopolska

- grupy 14-18 lat:
1. "Rocobarocco" MDK Radom
2. "Nadzieja" MILO DANCE

- solo, 7-10 lat:
1. "The sugar plum" Aleksandra Podsiadło
2. "Paquita" Barbara Matuszak
3. "Coppelia" Weronika Karolczak

- solo, 11-13 lat:
1. "Estudiantina" Anna Fijałkowska
2. "Esmeralda" Zuzanna Świątek
3. "Wariacja z córki źle strzeżonej" Marika Tkaczyk
3. "Wariacja Kitri Don Kichote" Maria Jaszczyk

- solo, 14-18 lat:
1. "Raymonda" Zuzanna Kwiecień
2. "When she come back" Laura Wócik
2. "Diplomanten polka" Julia Dzbuk

Taniec współczesny/modern:

- grupy, 7-10 lat:
1. "Zakochany Pierrot" MDK Radom

- grupy, 11-13 lat:
1. "Kanon" ZTW Rebelia Szczecinek
2. "The end" MDK Ostrów Wielkopolski
3. "A lot of colours" Grupa Baletowa "Gwiazda"
3. "Afro" Grupa Baletowa "Gwiazda"

- grupy, 14-18 lat:
1. "Sukienka" Leszczyńskie Iskierki
2. "Niespełnienie" ZTW Rebelia Szczecinek
2. "Ogrzej mnie" Zespół Taneczny MAK MDK Zabrze
3. "Human" Grupa Baletowa "Gwiazda"

- grupy, 19 lat i powyżej:
1. "Jesienne liście"

- solo, 7-10 lat:
1. "Amazonia" Barbara Bożewicz
1. "Jej portret" Anna Tomaszek
2. "Suitcase" Aleksandra Podsiadło
3. "The bird set free" Zuzanna Rogala

- solo, 11-13 lat:
1. Bez tytułu Laura Lewandowska
2. "The arena" Anna Fijałkowska
3. "Pretty face" Aleksandra Fedorowicz
Wyróżnienie: "New soul" Hanna Szczepaniak; "Matoaka" Oliwia Korczyc

- solo, 14-15 lat:
1. "This place was a shelter" Julia Dzbuk
2. "Brotsjor" Maciej Adamczyk
3. "Preludum" Nikola Banaszak

- solo, 16-18 lat:
1. "Solo" Weronika Wołowicz
1. "Ludożercy" Adrianna Domańska
2. Bez tytułu Wiktoria Pokorna
3. "Experience" Zuzanna Kwiecień
Wyróżnienie: "Ta, która walczy" Aleksandra Wesołowska

Taniec jazzowy:

- grupy, 7-10 lat:
1. "W restauracji" FRAJDA Pleszew

- grupy, 11-13 lat:
1. "Celebrytki" FRAJDA Pleszew

- grupy, 14-18 lat:
1. "Sing, sing, sing" MDK Radom
2. "Jumpin'" Grupa Baletowa "Gwiazda"
2. "Hold my hand" MILO Dance Gdynia

- solo, 7-10 lat:
1. "Jazz dance" Weronika Rytkowska
2. "Jazz dance" Aniela Prus
Wyróżnienie: "Walking on sunshine" Oliwia Mitula; "Jazz dance" Magdalena Mosiak

- solo, 11-13 lat:
1. Bez tytułu Laura Lewandowska
2. "Jazz dance" Ignacy Prus
3. "Cabaret" Maria Jaszczyk

- solo, 14-18 lat:
1. Bez tytułu Wiktoria Pokorna
2. "September" Wiktoria Dembska

Nagroda dla najlepszej solistki - bon na kostium, ufundowany przez Studio NATIA, otrzymała Laura Lewandowska.
Najlepszym solistą został Ignacy Prus, który otrzymał bon na zakupy Sklep Taneczny Ballerina.
Nagrodę specjalną, za wyraz artystyczny w układzie tanecznym "Jesienny las", otrzymała Adrianna Domańska - fundatorem nagrody była Perfumeria Frivol. 

W niedzielę najlepsi tancerze rywalizowali o nagrodę główną festiwalu - Puchar Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Specjalne wyróżnienie i puchar zdobyli tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.



Bartosz Górski
Pewnie nie widzieliście zgromadzonych na jednej wystawie Fridy Kahlo, Pabla Picassa, Vincenta van Gogha i Andy’ego Warhola. Taką okazję stwarza najnowsza wystawa w kaliskiej Wieży Ciśnień, której...

2017-12-08 12:24:23

Pracownia Teatralna Scena Dramatyczna OCK zaprasza na kolejny spektakl swojej sztuki „Kobiety z Mountmellick”.

2017-12-11 23:01:08

W niedzielę 10.12.2017 roku w sali Ostrowskiego Centrum Kultury odbył się koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia działalności Big Bandu Powiatu Ostrowskiego.

2017-12-14 12:06:56

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!