Wygrana Ostrovii w Gołuchowie

Piłkarze Ostrovii 1909 odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie pokonując na wyjeździe LKS Gołuchów 3:2.

W sobotnim meczu nie mogli wystąpić najlepsi strzelcy Maciej Mikulski (pauza za kartki) i Tomasz Kempiński (kontuzja). Do gry w powrócili już natomiast Łukasz Wiącek i Daniel Kaczmarek. Natomiast po półrocznej w grze w Jarocie w Ostrovii ujrzeliśmy Damiana Błaszczyka.

Spotkanie odbywało się w trudnych warunkach przy padającym deszczu i za tym grząskiej murawie. W 32 minucie wynik otworzył Michał Giecz, ale duży udział przy jego trafieniu miał Marek Szymanowski, który odebrał piłkę rywalom i zaliczył asystę. Na 2:0 podwyższył w 58 minucie Damian Błaszczyk, który wypuszczony przez swojego imiennika Spaleniaka ograł golkipera LKS-u i skierował futbolówkę do siatki.

W jednej z kolejnych akcji sam Damian Spaleniak mógł wpisać się na listę strzelców ale uderzył obok słupka. W 71 minucie gospodarze za sprawą Dawida Guźniczaka zdobyli kontaktowego gola. Przez chwilę zrobiło się nerwowo, ale 84 minucie na 3:1 podwyższył Paweł Zadka po podaniu Marka Szymanowskiego. Kilka minut później Szymon Kasprzak trafił w słupek a przy dobitce Marka Szymanowskiego ofiarnie interweniował doświadczony Marcin Żółtek. W doliczonym czasie gracze LKS-u zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale biało-czerwoni utrzymali prowadzenie.

LKS Gołuchów - Ostrovia 1909 Ostrów 2:3 (0:1)