Ostrovia po raz drugi lepsza od Pogoni

Ostrovia po raz drugi...

Piłkarze Ostrovii po raz drugi pokonali w tym sezonie Pogoń Nowe...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Krzyż Zasługi dla prezesa PTTK

2017-09-11 21:57:19

W dniu 10 września 2017 r. w Antoninie zakończył się 56. Ogólnopolski Rajd Jesień Chopinowska. Podczas finału tej popularnej imprezy turystyczno-krajoznawczej w sposób szczególny podziękowano wieloletniemu prezesowi ostrowskiego PTTK.

„Rajd Chopinowski” to jedna z najstarszych i najpopularniejszych imprez tego typu. Co roku przyciąga ona setki uczestników biorących udział na trasach pieszych i rowerowych. Finałem jest spotkanie przed Pałacem Myśliwskim Książąt Radziwiłłów, gdy pałacowa polana zamienia się w wielki plac zabaw i dosłownie tętni życiem. Nie inaczej było w tym roku, a głównymi uczestnikami była młodzież szkolna.

To miejsce i ten czas wybrali członkowie ostrowskiego Oddziału PTTK by symbolicznie podziękować Józefowi Fierkowi, który przez wiele lat kierował organizacją w Ostrowie. W ostatnich wyborach ze względów zdrowotnych zrezygnował z funkcji prezesa, a zastąpił go na tym stanowisku Grzegorz Węgrzynek.

Za swoją działalność J. Fierekodznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Jestem zaszczycona, że w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej mogę odznaczyć Pana tym medalem. Dziękuję za wszystkie lata pracy na rzecz turystyki w Powiecie Ostrowskim i Południowej Wielkopolsce, życzę Panu dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności – powiedziała Marlena Maląg wręczając wyróżnienie.

Podziękowania złożył także Starosta Ostrowski.

- Nie ma chyba godniejszego lepszego miejsca na dzisiejszą uroczystość. Wiem drogi Józefie, jak wiele dla ciebie znaczy Antonin, który odkrywałeś dla tak wielu ludzi, z którym byłeś i jesteś emocjonalnie związany. Dziękując Ci za lata prezesury chciałbym przekazać grafikę przedstawiającą Pałac w Lewkowie. Jesteśmy zdeterminowani, żeby całemu kompleksowi przywrócić dawną świetność i uczynić to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym turystycznie – powiedział Paweł Rajski

Były prezes nie krył wzruszenia.

Czuję się tyleż wyróżniony, ile wzruszony. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem i z wszystkimi pozostaję w zażyłych kontaktach – powiedział J. Fierek.

 

Inf. Biuro Prasowe

Starostwa PowiatowegoZapraszamy do udziału w IV Rajdzie Samochodowym „Śladami Republiki Ostrowskiej”, który odbędzie się 11 listopada 2017 roku. Start i meta Rajdu zlokalizowana będzie na Rynku w Ostrowie...

2017-11-02 11:57:28

Tym razem, podczas spotkania z cyklu Śladami Ostrowskich Globtroterów, uczestnicy wyruszą w podróż do Ameryki Południowej.  Spotkanie poprowadzi Agnieszka Janowska, a przewodnikiem w wyprawie...

2017-10-25 18:08:22

W dniach 6-8 października Ostrowski Hufiec ZHP zorganizował po raz 52 Złaz Hufca, który zgromadził blisko 200 zuchów, harcerzy i instruktorów.

2017-10-11 23:30:45

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!