Ostrovia po raz drugi lepsza od Pogoni

Ostrovia po raz drugi...

Piłkarze Ostrovii po raz drugi pokonali w tym sezonie Pogoń Nowe...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Dożynki wiejskie w Grudzielcu Nowym

2017-09-11 10:10:28

2 września br. odbyły się Dożynki Wiejskie w Grudzielcu Nowym. Zaszczytne funkcje gospodarzy pełnili Daria i Marcin Matuszkiewicz.

Wczesnym popołudniem w kościele w Grudzielcu została odprawiona przez księdza kanonika Jana Ignasiaka uroczysta Dożynkowa Msza Św. w intencji rolników. Na ołtarzu złożono chleby oraz wieńce dożynkowe.

Część obrzędowa dożynek odbyła się na placu boiska koło sali w Grudzielcu Nowym.

Zespół Tańca Ludowego „Głogowianie”, który na co dzień działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie zaprezentował wszystkim niezwykle barwne widowisko. Tancerze przepięknie zaprezentowali tradycyjny obrzęd dożynkowy. W zgodzie z polskimi zwyczajami oddali klimat staropolskich dożynek. Podczas części oficjalnej przybliżono także sylwetki Gospodarzy Dożynek oraz odśpiewano przyśpiewki.

Burmistrz Jacek Bartczak dziękował rolnikom za ich trud i poświęcenie pracy na roli. Podkreślił rangę tego święta, które dziś przypomina znaczenie pracy rolnika oraz jednoczy wszystkich na wspólnej zabawie. Podziękował także organizatorom za to, że podjęli się przygotowania tej dużej imprezy.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały słodkie pyszności na dożynkowe stoły. W trakcie dożynek można było nabyć losy Loterii Fantowej wśród której nagrodą główną był serwis obiadowy. Dożynki zakończyła wspólna zabawa do późnych godzin wieczornych.

Zaproszenie na dożynki przyjęli: burmistrz Jacek Bartczak, przewodniczący Rady GiM Raszków – Andrzej Matyba, radna gminna Sylwia Ciężka Matuszczak, radne powiatowe Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak proboszcz Parafii Sobótka – ks. kanonik Jan Ignasiak, dyrektor M-GOK w Raszkowie – Katarzyna Pawłowska, sołtys wsi Grudzielec Nowy – Krzysztof Zdunek  oraz licznie przybyli mieszkańcy Grudzielca Nowego i okolicznych miejscowości.

Organizatorem tego ludowego święta byli: Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Grudzielcu Nowym, którzy składają serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie wszystkim sponsorom i osobom, które wsparły realizację tego przedsięwzięcia.

Inf. Katarzyna SpiżakBurmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy i  Miasta Raszków Andrzejem Matybą, wręczyli  gimnazjalistom stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. 

2017-11-16 19:22:30

W niedzielny wieczór 5 listopada na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie kolejny raz zagościł Aleksander Fredro. Teatr „Trzy po Trzy” konsekwentnie od wielu lat przybliża widzom...

2017-11-08 17:36:52

… to tytuł spektaklu przygotowanego przez aktorów-amatorów z gminy Raszków, którego premiera odbyła się w minioną niedzielę.

2017-11-02 12:04:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!