Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Z boisk Okręgówki, A-klasy i B-klasy

2017-09-10 21:19:23

Piast Czekanów objął fotel lidera Kaliskiej Klasy Okręgowej, podobnie jak Ostrovia II w B-klasie. Pozostałe zespoły powiatu ostrowskiego rywalizowały w niedzielę ze zmiennym szczęściem.

W Kaliskiej Okręgówce piłkarze Piasta Czekanów rozegrali kolejny dobry mecz, pokonując na własnym terenie Zefkę Kobyla Góra 3:1. Gospodarze dość szybko, bo w 17 minucie, objęli prowadzenie po golu Szymona Frąszczaka, a wynik 1:0 utrzymywał się do 60 minuty. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny dla Piasta, wykorzystany przez Damiana Grześczyka. Kwadrans później goście zdobyli bramkę kontaktową, co przywróciło im nadzieję na korzystny wynik i dopiero gol w 87 minucie drugi gol autorstwa  Damiana Grześczyka (tym razem z akcji), ustalił wynik na 3:1.

Zupełnie inny przebieg, choć zakończony takim samym wynikiem, miał mecz Baryczy Janków Przygodzki w Trębaczowie. Tam goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Patryka Klawińskiego, natomiast w drugiej połowie gole strzelała Pogoń, pokonując jankowian dwoma bramkami.

Mecz Raszkowianki w Brzezinach rozpoczął się dla raszkowian fatalnie, jako że już w 1 minucie stracili oni bramkę z rzutu karnego. Nie zdeprymowało ich to jednak specjalnie i ku zaskoczeniu kibiców w 18 minucie goście doprowadzili do remisu. Jak się okazało więcej bramek w tym meczu nie padło i cenny 1 punkt trafił do Raszkowa.

W kaliskiej A-klasie niechlubnym wyczynem popisał się OKS Ostrów przegrywając w Cielczy z tamtejszym LZS-em 0:10. W grupie 2 LKS Czarnylas tylko zremisował 2:2 z Pelikanem Grabów, a LZS Chynowa niespodziewanie pokonała 3:0 LKS Jankowy.

W B-klasie wygraną odnotowali Czarni Wierzbno, Ostrovia II, Huragan Szczury oraz Iskra-Prosna Sieroszewice. Komplet wyników drużyn z powiatu ostrowskiego prezentujemy poniżej:

Przeczytaj również
Piłkarki Ostrovii deklasują jak na razie swoje ligowe przeciwniczki. Zespół seniorek pokonał w niedzielę w wyjazdowym meczu Delfina Ślesin aż 10:0, wygraną zanotowały również juniorki występujące...

2017-09-17 20:12:53

Porażkę 1:3 zanotowali piłkarze Centry w meczu w Kleczewie z miejscowym Sokołem w meczu 7 kolejki III ligi.

2017-09-16 01:33:41

Cenne trzy punkty zdobyli piłkarze Odolanovii pokonując na wyjeździe Kanię Gostyń 3:1.