Ostrovia po raz drugi lepsza od Pogoni

Ostrovia po raz drugi...

Piłkarze Ostrovii po raz drugi pokonali w tym sezonie Pogoń Nowe...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

"Perły mieszkańców Ostrowa"

2017-09-09 11:04:11

Pod hasłem "Perły mieszkańców Ostrowa" odbędzie się drugi już Ostrowski Dzień Kolekcjonera. Tym razem organizatorzy na spotkanie z pasjonatami z Ostrowa i regionu zapraszają do Ostrowskiego Centrum Kultury w sobotę 16 września w godzinach 10:00 – 14:00.

„Perły mieszkańców Ostrowa” to nowa propozycja Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” adresowana w ramach Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera do wszystkich mieszkańców miasta i regionu.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ostrowianie w rodzinnych szufladach przechowują wiele ciekawych pamiątek, zdjęć, dokumentów, pocztówek, odznak, medali - mówi Krzysztof Maciejewski, prezes stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”, pomysłodawca organizacji Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera. - Często są to przedmioty, których wartość sentymentalna dalece przewyższa ich faktyczną wartość materialną. Z tego też powodu nawet nie rozważamy możliwości pozbycia się ich ani poprzez sprzedaż, ani przez wymianę.

Jak zauważa Krzysztof Maciejewski, mogą to być jednak artefakty na tyle istotne dla historii miasta lub choćby dla kolekcjonerów, że warto byłoby je chociaż pokazać światu. Właśnie temu służyć ma punkt „Perły mieszkańców Ostrowa”. Na specjalnym stoisku wystawionym 16 września w Ostrowskim Centrum Kultury, wyposażonym w odpowiedni sprzęt, wszystkie udostępnione przez mieszkańców przedmioty zostaną sfotografowane lub zeskanowane, aby dla przyszłości została zachowana pamięć o ich istnieniu, co z pewnością będzie ważne przy opracowywaniu systematyk, katalogów czy innych publikacji.

- Jeśli posiadają Państwo w swoich domach ciekawe przedmioty związane z Ostrowem, proszę pojawić się z nimi na Dniu Kolekcjonera - zaprasza prezes stowarzyszenia. - Za Państwa zgodą, w Państwa obecności, przedmioty zostaną sfotografowane, zeskanowane i natychmiast zwrócone.

Oczywiście to nie jedyna propozycja Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera. W godzinach 10.00-14.00 obejrzeć będzie można prezentacje zbiorów kolekcjonerów z miasta i regionu. Jak do tej pory swój udział potwierdzili:

 1.           Karol Walerowicz - Autografy   

  2.          Zbigniew Pilarczyk - Birofilstwo

  3.          Maciej Maciejewski - Fajki         

  4.          Krzysztof Maciejewski - Krzyż harcerski              

  5.          Roman Polerowicz - Numizmatyka        

  6.          Piotr Lepka - Stare pocztówki, fotografie i nie tylko       

  7.          Jerzy Sówka - Józef Piłsudski    

  8.          Andrzej Cieślak, Adam Tomicki - Radio 

  9.          Łukasz Jędrzejak - Fonotelistyka             

10.          Maciej Ziąbka - Odznaki i pamiątki sportowe    

11.          Wiesław Jędrzejewski - Krawaty            

12.          Mirka Sobczak - Opakowania od czekolad          

13.          Piotr Świderski - Monety i banknoty     

14.          Dominik Świderski - Medale, odznaki   

15.          Przemysław Konopczyński - Kolejki       

16.          Dawid Głowacki               - Monety i banknoty    

17.          Krzysztof Cegielski - Bojowe nakrycia głowy     

18.          Romek Franka - Ostrowskie pamiątki turystyczne

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszy specjalne wydanie kwartalnika "Kolekcjoner Ostrowski", które prezentuje nie tylko komunikaty dotyczące spotkania, ale także najciekawsze materiały, jakie ukazały się w minionym roku poświęcone kolekcjom i różnego typu ostrovianom.

- Prace nad przygotowaniem Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera trwać będą aż do ostatniej chwili - podkreśla Krzysztof Maciejewski. - Chcemy bowiem, by tegoroczna edycja nie ustępowała tej z roku 2016.

Właśnie dlatego warto zajrzeć na oficjalną stronę internetową wydarzenia www.odk.sooz.pl, gdzie pojawiać się będą najświeższe i ciągle aktualizowane informacje Dnia Kolekcjonera.

Ostrowski Dzień Kolekcjonera finansowo wspiera Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego powraca problem spalania odpadów w przydomowych piecach. Straż Miejska, w ramach akcji pn. „Chcemy oddychać w Ostrowie”, w porozumieniu z pracownikami...

2017-11-16 19:54:57

11 listopada 2017, po raz piąty, zebrali się mieszkańcy Ostrowa w Domu Katolickim na wspólnym "Patriotycznym Śpiewaniu". To inicjatywa ostrowskigo Hufca ZHP, we współpracy z Gimnazjum nr 4.

2017-11-12 11:40:08

14 listopada w Ostrowskim Parku Przemysłowym przy ulicy Wrocławskiej odbyła się konferencja prasowa, na której prezydent Beata Klimek wraz z właścicielami firmy Teamtechnik Production Technology...

2017-11-15 12:04:25

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!