Ostrovia po raz drugi lepsza od Pogoni

Ostrovia po raz drugi...

Piłkarze Ostrovii po raz drugi pokonali w tym sezonie Pogoń Nowe...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Krotoszyńska ze światłami

2017-09-08 16:05:17

Uruchomione zostały dwie sygnalizacje świetlne na bardzo niebezpiecznych skrzyżowaniach: Krotoszyńska/Bema oraz Krotoszyńska/Wybickiego. Inwestycja ta zrealizowana została ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy współudziale miasta. Poza sygnalizacjami poszerzono jezdnię, powstały również lewoskręty. Na oczekiwaną od lat przez mieszkańców inwestycję w GDDKiA zabiegała prezydent Ostrowa Beata Klimek. 

Starania władz Ostrowa w poznańskim oddziale GDDKiA mają swój szczęśliwy finał. Uruchomione zostały sygnalizacje świetlne, które były ostatnim zadaniem inwestycji mającej za zadanie poprawę bezpieczeństwa w rejonie ulicy Krotoszyńskiej.

- Podczas wizyt w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwracaliśmy uwagę na ten problem, a inwestycja ta była długo oczekiwana przez mieszkańców tego rejonu miasta. Światła bardzo ułatwiają włączenie się do ruchu z ulic bocznych w ulicę Krotoszyńską. Jest to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dla pieszych, a szczególnie dla dzieci, ponieważ te skrzyżowania są zlokalizowane na drodze zarówno do Szkoły Podstawowej nr 7, jak i  11 – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza, a koszt przedsięwzięcia to blisko 750 tysięcy złotych.

- Sygnalizację na skrzyżowaniu Wybickiego z Krotoszyńską we własnym zakresie zrealizowało miasto, które wykonało także dokumentację projektową inwestycji – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Poza zamontowaniem sygnalizacji świetlnych jezdnia została poszerzona. Na skrzyżowaniach wykonane zostały lewoskręty, co pozwoli na płynniejszy zjazd pojazdów skręcających w lewo bez blokowania ruchu na ciągu głównym.

W miejscu tych skrzyżowań często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Zdarzały się tu nawet wypadki śmiertelne. Zdecydowano się umieścić w tym miejscu fotoradar. Wykonana inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tym rejonie.

 

 

Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM14 listopada w Ostrowskim Parku Przemysłowym przy ulicy Wrocławskiej odbyła się konferencja prasowa, na której prezydent Beata Klimek wraz z właścicielami firmy Teamtechnik Production Technology...

2017-11-15 12:04:25

Ostrów Wielkopolski zdobył 2. miejsce w konkursie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”. Nasze miasto nagrodzone zostało za...

2017-11-16 20:23:14

Trwa spór pomiędzy radnymi opozycji, a prezydent Klimek na temat finansowania ostrowskiej oświaty. Radni zarzucają prezydent złe planowanie i brak dostępu do informacji, prezydent odpiera zarzuty...

2017-11-13 14:51:40

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!