Autobusem bez biletu, ale z... dowodem rejestracyjnym

Autobusem bez biletu, ale...

Miejski Zakład Komunikacji po raz kolejny dołączy do świętowania...
Gosia Dvořáková za kołem podbiegunowym

Gosia Dvořáková za kołem...

Czas na nowy sezon najpiękniejszych spotkań podróżniczych w Ostrowie...
„Orfeusz w Italii” i sukces „Gwiazdy” /foto/

„Orfeusz w Italii” i sukces...

Kolejne sukcesy odniosła Grupa Baletowa „Gwiazda” na X Międzynarodowym...
Oryginalny medal na 55. Bieg Republiki Ostrowskiej

Oryginalny medal na 55....

Oryginalny medal w kształcie logotypu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego czeka...
Taniec na warsztacie

Taniec na warsztacie

Uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury biorą udział w warsztatach...
8b1e49b07e66263df676b77d91692ec7.png
20
Środa
Wrzesień 2017
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Nowe boisko przy III LO otwarte /foto/

2017-09-08 14:52:02

Boisko długo wyczekiwane przez uczniów, nauczycieli i mieszkańców. Kompleks sportowy przy III Liceum Ogólokształcącym w Ostrowie został oficjalnie oddany do użytku.

W piątek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie. Obiekt przeszedł gruntowną przebudowę. Zniszczone boisko trawiaste, które nie spełniało norm użytkowych, zostało zastąpione bezpiecznym obiektem z atestowanymi bramkami, piłkochwytami oraz nawierzchnią ze sztucznej trawy. Otaczającą boisko do piłki nożnej bieżnię lekkoatletyczną, wykonano z tartanu, a zniszczone trybuny, zbudowane z drewnianych ławek, zastąpiły plastikowe krzesełka. Oddana do użytku została również siłownia zewnętrzna, mniejsze boisko do gry w badmingtona i skocznia wzwyż. Całość inwestycji kosztowała 1,2 miliona złotych. Satysfakcji z zakończenia przebudowy obiektu nie ukrywają uczniowie, grono pedagogiczne i dyrektor III LO.

- „Długo czekaliśmy na przywrócenie świetności tego miejsca. Pokolenia uczniów, absolwentów czekało na tę inwestycję. Wielu rodziców i mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego pytało, czy kiedykolwiek nadejdzie taki dzień, że to miejsce zacznie spełniać swoje zadanie i prawdziwie posłuży dzieciom i młodzieży – powiedziała dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Maria Tomalak - Jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia, oddania do użytku przepięknego i jakże potrzebnego boiska szkolnego z bieżnią lekkoatletyczną, ze stanowiskami siłowni zewnętrznej przy III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.” – dodała dyrektor.

 

Wśród gości zgromadzonych na uroczystości nie zabrakło władz powiatu, radnych i parlamentarzystów. Pod dużym wrażeniem ukończonej inwestycji był Poseł Jarosław Urbaniak, który jako absolwent III LO wspominał czasy licealne. Za realizację inwestycji podziękował również Senator Łukasz Mikołajczyk i Zbigniew Taranek, wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty i Wychowania w Kaliszu. W imieniu Posła Tomasza Ławniczaka Ryszard Pluciński pogratulował uczniom posiadania tak pięknego obiektu. Boisko poświęcił ksiądz Infułat Tadeusz Szmyt wraz z proboszczem parafii pw. Św. Antoniego księdzem Witoldem Szalą.

- „Kolejne moje marzenie, kolejne nasze marzenie się spełniło. Ten obiekt długo czekał w kolejce na zrealizowanie. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów ze względu na tą przestrzeń, która umożliwiła projektantom zrealizowanie tych zamiarów, które powinny przyświecać stadionowi o profilu lekkoatletycznym. Nie było by tego gdyby nie ludzie, którzy stoją za realizacją tego zadania. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do budowy tego obiektu.” – mówił Starostwa Ostrowski Paweł Rajski.Bartosz Górski
„Podziel się życiem” – pod takim hasłem po raz kolejny odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku i Honorowego Krwiodawcy w Odolanowie. W minionym roku p odczas czterogodzinnej akcji  krew oddały aż 52 osoby.

2017-09-16 18:13:01

W niedzielę 10 września 2017 roku na boisku sportowym w Raszkowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze grup bojowych OSP.

2017-09-17 18:11:52

Dobiegła końca modernizacja i rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych. Od dziś uczniowie oraz grono pedagogiczne mogą korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej i sali widowiskowo-konferencyjnej. 

2017-08-31 20:16:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!