Ostrovia po raz drugi lepsza od Pogoni

Ostrovia po raz drugi...

Piłkarze Ostrovii po raz drugi pokonali w tym sezonie Pogoń Nowe...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

„Od emocji do dialogu” – dla dzieci i ich rodziców

2017-09-06 15:08:46

W Szkole Podstawowej „Edukator” na przełomie września i października odbędą się niecodzienne warsztaty „Wielki kocioł – od emocji do dialogu” zorganizowane przez nieformalną grupę EMKA założoną przez trzy nauczycielki tej szkoły – Ewelinę Banaszak, Monikę Buchwald, Annę Żukrowska-Kołodziej przy wsparciu Katarzyny Frelkiewicz.

Jak wskazują badania firmy CareerBuilder, światowego lidera w dziedzinie kapitału ludzkiego, aż 71% pracodawców wskazuje umiejętność radzenia sobie z emocjami jako kluczową kompetencję u pracowników, ważniejszą nawet niż współczynnik IQ. Kontrola emocji, samoświadomość oraz umiejętność motywowania się stanowią jedną z najistotniejszych umiejętności we współczesnym świecie.

I właśnie na rozwoju tych kompetencji zarówno u dzieci, jak i ich rodziców koncentrować  się będą warsztaty „Wielki kocioł – od emocji do dialogu”, które już 11 września rozpoczną się w SP „Edukator”. Jak mówi Anna Żukrowska-Kołodziej, jedna z koordynatorek projektu:

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się doprowadzić do jego realizacji. Na razie jego uczestnikami będą uczniowie Edukatora, ale w przypadku szerszego zainteresowania podejmiemy starania by zorganizować kolejne jego edycje.

Grupa 80 uczestników (40 dzieci i 40 rodziców) weźmie udział w przygotowanych przez specjalistów warsztatach plastycznych, teatralnych, tanecznych, jogi i relaksacji, a nawet śmiechoterapii, które pozwolą im zdobyć wiedzę na temat rozpoznawania emocji u siebie i innych, ucząc przy tym wyrażania emocji i właściwego na nie reagowania. Kolejnym etapem „wtajemniczenia” będzie budowa pożądanych relacji, nawiązywanie dialogu i integracja międzypokoleniowa.

Projekt współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wspierany jest przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Zmiana”, Centrum Dla Rodziny oraz Szkołę Podstawową Spółdzielni Oświatowej „Edukator”. Patronat medialny nad projektem objęła Tuba Ostrowa.Darek Potasznik
Kocham Cię Polsko! To zdanie z pełną świadomością i przekonaniem wykrzyknęli w miniony piątek uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6, zebrani na uroczystym apelu z okazji Narodowego...

2017-11-13 19:38:05

W Szkole Podstawowej nr 9 obchodzono w minionym tygodniu Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

2017-11-13 20:33:07

"RozeGRAJMY to RAZEM" to tytuł projektu, który II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim realizuje w bieżącym roku szkolnym we współpracy ze Związkiem...

2017-11-13 19:26:29

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!