Autobusem bez biletu, ale z... dowodem rejestracyjnym

Autobusem bez biletu, ale...

Miejski Zakład Komunikacji po raz kolejny dołączy do świętowania...
Gosia Dvořáková za kołem podbiegunowym

Gosia Dvořáková za kołem...

Czas na nowy sezon najpiękniejszych spotkań podróżniczych w Ostrowie...
„Orfeusz w Italii” i sukces „Gwiazdy” /foto/

„Orfeusz w Italii” i sukces...

Kolejne sukcesy odniosła Grupa Baletowa „Gwiazda” na X Międzynarodowym...
Oryginalny medal na 55. Bieg Republiki Ostrowskiej

Oryginalny medal na 55....

Oryginalny medal w kształcie logotypu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego czeka...
Taniec na warsztacie

Taniec na warsztacie

Uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury biorą udział w warsztatach...
8b1e49b07e66263df676b77d91692ec7.png
20
Środa
Wrzesień 2017
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

O endorfinach i zdrowiu

2017-09-04 18:32:33

Ostrowski Factory Centrum Fitness i Dietetyczna Pani Domu w piątek 1 września zorganizowały wspólnie wyjątkowe wydarzenie „Fit&Food 2017” promujące zdrowy „come back” z wakacji w sezon jesienno-zimowy.

Wykorzystaliśmy tą okazję, aby porozmawiać zarówno o samym wydarzeniu jak i o zdrowym stylu życia, a naszymi rozmówczyniami były Paulina Data /Factory Centrum Fitness/ i Karolina Białek /Dietetyczna Pani Domu/.

Spotykamy się pierwszego dnia września na wydarzeniu w Ostrowie niecodziennym.

Paulina Data: Wydarzenie Fit&Food to impreza integracyjna zarówno dla naszych klubowiczów, jak i wszystkich osób zainteresowanych zdrowym stylem życia, które chciałyby dołączyć do naszego zespołu i potrenować. Chcemy przy tej okazji zaprezentować naszą ofertę zajęć, ale i pokazać atmosferę jaka panuje na naszych zajęciach, dlatego też dzisiaj co pół godziny organizujemy różne wydarzenia, w różnych strefach. Jest to impreza towarzyska ale w łączności z aktywnością fizyczną.

Karolina Białek: Przy okazji tego, że we wrześniu wszyscy wracają po wakacjach z lekkimi wyrzutami sumienia, chcemy spowodować żeby pomyśleli znowu o aktywnym trybie życia, o tym że trzeba ćwiczyć i chcemy ich przekonać do tego, że jedzenie dietetyczne nie znaczy niesmaczne i że można tą formę dietetyki zamienić w coś fajnego.

No właśnie. Łączycie dzisiaj w jednym ruch i dietę…

PD: Tak. Imprezę organizujemy z Dietetyczną Panią Domu, jako że współpracujemy już od jakiegoś czasu poprzez nasz Fit Bar,

KB: Dzięki tej współpracy można tutaj spróbować pojedynczych posiłków, a już od września chcemy wprowadzić również tzw. detoks sokowy. Sport i dieta to jest idealne połączenie. Dlatego staramy się w tej współpracy łączyć jedno i drugie, aby osoba która przychodzi poćwiczyć miała również kontakt z dietetycznym cateringiem. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się jeszcze bardziej rozwijać.

Zaprosiliście dzisiaj nie tylko waszych klientów

PD: Wydarzenie to ma być elementem promowania zdrowego trybu życia, dlatego też zrobiliśmy je w formule otwartej, aby w ten niecodzienny sposób jak najwięcej osób poznało przy okazji otwarcia sezonu to co robimy i doświadczyło tego szczęścia, radości i endorfin jakie niesie ze sobą aktywność fizyczna.

KB: Moda na zdrowy tryb życia cały czas się rozwija, choć nadal wiele osób jest całkowicie nieświadomych jak powinni się zdrowo odżywiać. Z moich obserwacji wynika, że większość ludzi tu w Ostrowie coś już na ten temat wie. Dla osoby, która zaczyna dbać o siebie świadomość zdrowego odżywiania to pierwszy krok, proste czytanie etykiet to druga rzecz. Kolejną jest odpowiedni sposób przygotowania posiłków. Czwarta, bardzo ważna kwestia to naturalne suplementy diety. Ich połączenie z dietą i treningiem dają świetne efekty. Może nie po miesiącu, czy dwóch, ale już po pół roku jesteśmy w stanie odczuć różnicę.

Główny ciężar imprezy spoczął na barkach gospodarzy, czyli Factory Fitness

PD: Plany troszeczkę pokrzyżowała nam pogoda, jako że planowaliśmy zorganizować część zajęć na świeżym powietrzu, ale przenieśliśmy już wszystko pod dach. A oprócz zajęć ruchowych i Fitt Baru, jest również didżej, jest strefa chillout, zatem każdy powinien miło spędzić z nami ten czas.

Jest taka teoria, że ludzie zbyt późno zaczynają myśleć  o zdrowym stylu życia

KB: Niestety najczęściej właśnie tak jest. Kobiety są bardziej doświadczonej, czy oczytane w tym temacie, ale najczęściej klienci zwracają się do mnie gdy zaczynają się już jakieś problemy. Nadwaga ten najłatwiejszy problem, ale jeśli zaczynają się problemowy chorobowe to jest już troszeczkę gorzej, bo nad takim pacjentem trzeba się napracować by pomóc. Ale najczęściej jest tak i to cieszy, że osoby które przechodzą na zdrowy tryb życia i zauważają tego efekty później już nie schodzą na stronę fast food-ów i bezczynności.

Życzę w takim razie, wielu endorfin oraz jak najzdrowszych klientów!Darek Potasznik
Kolejne sukcesy odniosła Grupa Baletowa „Gwiazda” na X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii”, który w minionym tygodniu odbywał się w Lido di Jesolo.

2017-09-19 19:56:30

Dziewiętnastu wystawców z Ostrowa, Pleszewa i okolic. Dziesiętki interesujących rozmów. Tysiące eksponatów. Niezliczone odkrycia i emocje. Drugi Ostrowski Dzień Kolekcjonera przeszedł do historii.

2017-09-17 19:09:35

Tegoroczna – jubileuszowa – edycja Festiwalu „Wszystko jest poezją” rozpocznie się wielowymiarowym akcentem ostrowskim. W specjalnym koncercie w ramach Roku Ostrowskiej Literatury będzie można...

2017-09-15 13:08:51

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!