Autobusem bez biletu, ale z... dowodem rejestracyjnym

Autobusem bez biletu, ale...

Miejski Zakład Komunikacji po raz kolejny dołączy do świętowania...
Gosia Dvořáková za kołem podbiegunowym

Gosia Dvořáková za kołem...

Czas na nowy sezon najpiękniejszych spotkań podróżniczych w Ostrowie...
„Orfeusz w Italii” i sukces „Gwiazdy” /foto/

„Orfeusz w Italii” i sukces...

Kolejne sukcesy odniosła Grupa Baletowa „Gwiazda” na X Międzynarodowym...
Oryginalny medal na 55. Bieg Republiki Ostrowskiej

Oryginalny medal na 55....

Oryginalny medal w kształcie logotypu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego czeka...
Taniec na warsztacie

Taniec na warsztacie

Uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury biorą udział w warsztatach...
8b1e49b07e66263df676b77d91692ec7.png
20
Środa
Wrzesień 2017
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Droga powiatowa w Szczurach otwarta /foto/

2017-08-29 14:43:22

Droga Szczury-Szczurawice została oddana oficjalnie do użytku. W dniu 29 sierpnia 2017 r. symbolicznie przecięto wstęgę na ostatnim odcinku drogi powiatowej, która łączy dwie gminy i jest komunikacyjną alternatywą dla wielu uczestników ruchu.

Droga Szczury-Szczurawice była jedną z najbardziej zniszczonych, przez niektórych określana nawet najgorszą drogą w powiecie. To już jednak przeszłość, bo po zakończonym remoncie pojawiła się jezdnia wykonana w bardzo dobrym standardzie oraz chodnik.

- ‘’Ta droga to jeden z przykładów dobrej samorządowej współpracy. Wszystko rozpoczęło się w Raszkowie, stamtąd wyszły dobre fluidy i wola, żeby podążać  w tym kierunku. Przy zaangażowaniu powiatu, ale także środków z Państwa gmin udało się zrealizować ostatni odcinek poprzez Szczurawice, mam nadzieję ku ucieszcie mieszkańców ’’ – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Jak przypomniał Burmistrz Raszkowa modernizacja drogi rozpoczęła się od odcinka przy raszkowskiej poczcie i etapami zmierzała w kierunku Szczur. W sumie na terenie Gminy Raszków zmodernizowano 4,5 km odcinek przy wsparciu budżetu gminy.

W tym roku rozpoczęto modernizację ostatniego prawie 2 km odcinka od drogi krajowej do przejazdu kolejowego.

– ‘’Udało się nam zawrzeć porozumienie z Wójtem Gminy Ostrów i wkład gminy w realizację tego zadania kształtował się na poziomie ok. 30 proc.’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Całość kosztowała ok. 1,2 mln zł z czego ok. 400 tys. dofinansowała Gmina Ostrów. Z tych środków powstała nowa nawierzchnia, utwardzono pobocza oraz wybudowano chodnik.

– ‘’Wzdłuż zabudowań powstał chodnik, to ważne dla dzieci, które tędy idą do szkoły, ale osób przechodzi udających się na sportowe boisko’’ – powiedział Piotr Kuroszczyk Wójt Gminy Ostrów.

Z nowej nawierzchni cieszą się przede wszystkim mieszkańcy pobliskich miejscowości. Urszula Gwóźdź sołtys Szczur podkreślała, że dziury były zmorą dla dojeżdżających do pracy. Sołtys Szczurawic Rafał Wielebski nie krył zadowolenia z tego, że dla mieszkańców jego miejscowości lezącej po środku i dojeżdżających do Raszkowa jak i w kierunku przeciwnym jest to droga kluczowa. Połączenie to jest także alternatywą w kierunku do Kalisza, przez Słaborowice Czekanów, z pominięciem Ostrowa.

– ‘’W mieniu wszystkich mieszkańców bardzo dziękuję za tę inwestycję, chociaż są już też takie głosy, że po zakończeniu remontu zrobił się większy ruch. Tak to już chyba jest’’ – mówił Feliks Andrzejak radny Giny Ostrów. Drogę poświęcił proboszcz parafii w Górznie ks. Rafał Kowalski.

Budowa drogi Szczury-Szczurawice to jedna z prawie 50 inwestycji drogowych realizowanych w tym roku na drogach powiatowych.

- ‘’W tym roku na budowę i remonty dróg przeznaczyliśmy ponad 21 mln złotych. To rekordowa skala! Udaje się nam pozyskiwać na ten cel środki z wszelkich możliwych źródeł zewnętrznych, ale szczególnie chcę podkreślić współpracę z samorządami, które dofinansowały nasze zadania kwotą ok. 4 mln złotych. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Dziękuję także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg Piotrowi Śniegowskiemu i jego współpracownikom za przygotowani i nadzór każdej z inwestycji‘’ - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

źródło: Janusz Grzesiak 
Starostwo Powiatowe w Ostrowie WielkopolskimBartosz Górski
Blisko 250 mieszkańców Czekanowa podpisało petycję, w której argumentują swoje veto dla projektów rozbudowy drogi krajowej „25” przygotowanej przez Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i...

2017-08-25 12:49:50

W Wielkopolsce w dniach 2-14.08.1922 roku miał miejsce powszechny strajk robotników rolnych, który objął łącznie 1200 majątków ziemskich. Do stłumienia strajków użyto wojska. Zginęło...

2017-08-11 22:08:02

W sali wiejskiej w Biniewie, 3 maja, obchodzono drugą rocznicę założenia koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Górznie.

2017-05-06 12:43:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!