Bartosza, Jerzego, Maliny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wygrana Ostrovii /foto/

2017-08-12 17:54:52

Piłkarze Ostrovii pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce w meczu 2 kolejki IV ligi. Wygraną dały ostrowianom gole Spaleniaka, Wiącka i dwie Kempińskiego, choć dramatyczna końcówka sprawiła, że z 4:1 w ciągu czterech minut zrobiło się 4:3. Na więcej piłkarzom z Nowych Skalmierzyc zabrakło czasu.

Pierwsza połowa spotkania toczyło się pod dyktando biało-czerwonych, którzy stworzyli kilka ciekawych akcji. W 18 minucie wynik spotkania po podaniu Macieja Mikulskiego otworzył Damian Spaleniak. W 30 minucie Tomasz Kempiński zaskoczył bramkarza Pogoni i popisał się precyzyjnym strzałem z okolic 22 metra.

W przerwie goście dokonali zmian i raz za razem zagrożenie pod ostrowską bramką stwarzał Artur Stachowicz. Gracz Pogoni swego dopiął w 57 minucie zdobywając kontaktowego gola. Goście atakowali co raz śmielej z nadzieją na odmianę losów spotkania. Kilka razy w opałach był Jakub Błaszczyk, golkiper Ostrovii.

„Nosa” miał też w sobotę sztab szkoleniowy ostrowskiej drużyny. W 65 minucie na boisku pojawił się Michał Giecz i zaliczył dwie asysty ze stałych fragmentów gry. Najpierw po rzucie wolnym „Krecika” piłkę głową do siatki skierował Łukasz Wiącek. W 85 minucie rzut rożny Giecza na bramkę głową zamienił Tomasz Kempiński. Wynik 4:1 w końcówce rozluźnił szyki ostrowian i przyjezdni zdobyli dwa gole.

Ostrovia 1909 Ostrów - Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:3 (2:0)

Bramki

Ostrovia: Damian Spaleniak 18', Tomasz Kempiński 31' i 85', Łukasz Wiącek 70'

Pogoń: Artur Stachowicz 57', Przemysław Balcerzak 89' i 93' (k)

Inf. Dawid Bilski

...o czym przekonała się Centra przegrywając swój drugi mecz na własnym terenie z niezbyt wymagającą Wierzycą Pelpin 1:3.

2017-08-19 19:33:35

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma. W imprezie dla młodych piłkarzy z rocznika 2007 oprócz uznanych krajowych zespołów udział wezmą kluby z...

2017-08-22 00:12:03

Ze zmiennym szczęściem potoczyły się mecze drużyn powiatu ostrowskiego rozegrane w miniony weekend w kaliskiej Okręgówce i A-klasie. W sumie 6 naszych zespołów odnotowało 2 zwycięstwa, 1 remis i 3...