Emmy, Flory, Romana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pierwszy sparing na remis

2017-07-16 13:10:39

24 zawodników miał do dyspozycji sztab szkoleniowy Ostrovii 1909 w pierwszej grze kontrolnej. Rywalem podopiecznych Marcina Kałuży i Andrzeja Dziuby była drużyna Astorii Szczerców (łódzka okręgówka).

Goście w 5 minucie zaskoczyli i objęli prowadzenie. W 20 minucie strzałem głową do remisu doprowadził Łukasz Wiącek po asyście Mateusza Ziemiańskiego. W pierwszej połowie dobrych okazji nie wykorzystali Ziemiański i Patryk Powalisz.

Po zmianie stron Ostrovia objęła prowadzenie. Tym razem piłkę głową do siatki skierował Grzegorz Wachowiak po zgraniu głową Tomasza Kempińskiego. Kempes kilka minut później sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego intencje wyczuł golkiper Astorii. W 78 minucie przyjezdni po rzucie wolnym ustalili rezultat na 2:2.

Dodajmy, że piątkowy mecz kontrolny rozegrany został na boisku za Parowozownią, na którym futbol w seniorskim wydaniu pojawił się po kilkuletniej przerwie.

Ostrovia 1909 – Astoria Szczerców 2:2 (1:1)

Bramki dla Ostrovii 1909:
Łukasz Wiącek (20’), Grzegorz Wachowiak (50’)

I połowa:
Jankowski – Kasprzak, Wiącek, Dutkowski, Rusek, Szymanowski, D.Kaczmarek, Kacper Krawczyk, Powalisz, Giecz Ziemiański

II połowa:
Błaszczyk - Kamil Krawczyk, Dutkowski (65’ Szereda), Wachowiak, Jasiński, Mokrzycki, Lewandowski, Kaźmierczak (70’ Karkoszka), Spaleniak Gawarecki Kempinski.

Źródło: TP Ostrovia 1909

Piłkarze Ostrovii po raz drugi pokonali w tym sezonie Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrywając na wyjeździe 2:0 i umacniając się w czołówce IV ligi.

2017-11-18 16:19:14

W dramatycznych okolicznościach Centra przegrała z najsłabszą drużyną III ligi - Górnikiem Konin 2:4 tracąc dwie bramki w ostatnich minutach meczu.