Julia Marcell zagra w Ostrowie

Julia Marcell zagra w Ostrowie

W pierwszych dniach marca na Małej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wraz...
Czujniki z Avivy – już mierzą /foto/

Czujniki z Avivy – już...

Dwa czujniki powietrza działające w systemie Airly, pozyskane za...
Pewna wygrana w drugim meczu

Pewna wygrana w drugim meczu

W drugim meczu 1/8 Mistrzostw Polski młodzi szczypiorniści KPR Ostrovii...
Zmarł Jacek Skiba

Zmarł Jacek Skiba

W piątek 16 lutego zmarł Jacek Skiba nauczyciel, wychowawca, instruktor...
Rosyjski kandydat do Oscara w Klubie Filmowym

Rosyjski kandydat do Oscara...

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), to obraz...
17
Sobota
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

"Wakacje z Uśmiechem" już na półmetku

2017-07-15 16:27:17

Na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” półmetek osiągnęły półkolonie „Wakacje z Uśmiechem” organizowane przez Ostrowski Hufiec ZHP.

 W trzech dotychczasowych turnusach wzięło udział blisko 200 uczestników, dzieci w wieku 6-12 lat, zarówno z Ostrowa, jak i z okolicznych miejscowości. Byli również półkoloniści z odleglejszych zakątków kraju, a nawet z zagranicy.

- Choć wśród uczestników przeważają dzieci z Ostrowa – mówi komendantka półkolonii hm. Izabela Potasznik – to od kilku lat mamy też półkolonistów, którzy w Ostrowie spędzają wakacje, a pobyt na Stanicy jest dla nich dodatkową atrakcją.

Turnusy trwają od poniedziałku do piątku, a zajęcia trwają od 9 do 17. Sporym udogodnieniem dla pracujących rodziców jest możliwość przywiezienia dzieci na Stanicę już od godziny 7:30, gdzie pod opieką instruktora mogą spędzić czas do rozpoczęcia zajęć. Spośród wielu atrakcji niezmienną popularnością cieszy się wyprawa do parku linowego, czy przejażdżka ostrowską ciuchcią.

- Mimo tych atrakcji, to co dzieciaki wspominają najlepiej to chyba jednak możliwość wspólnej zabawy na łonie przyrody, w której świetnie się sprawdza doświadczenie instruktorów harcerskich – kontynuuje I. Potasznik – gra w podchody, czy wyprawa do lasu, gry i zabawy harcerskie, ognisko, wspólne śpiewanie, to wszystko sprawia, że dzieci wracają do domów pełne wrażeń, a kiedy kończy się turnus żałują, że trwał tak krótko.

Organizacji atrakcyjnych zajęć sprzyja infrastruktura, jaką zyskała Stanica Harcerska po remoncie, który zakończył się przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu, choć w kolejce do remontu czeka druga część obiektu usytuowana na działce należącej do Lasów Państwowych.

- Władze miasta prowadzą zaawansowane rozmowy na temat zamiany gruntów z Lasami Państwowymi – mówi komendant hufca hm. Jerzy Hnatyk – a to umożliwi dokończenie remontu w drugiej części obiektu, w tym przede wszystkim łazienek i dachu nad Salą Kominkową.

Remont budynku głównego Stanicy i budowa wiaty ogniskowej sprawiły, że jak zapewnia komendantka półkolonii, nawet w razie niepogody można równolegle prowadzić zajęcia pod dachem w czterech zadaszonych pomieszczeniach.

- Mamy przygotowane różne warianty programu, i na pogodę i na niepogodę – zapewnia I. Potasznik – oprócz tego staramy się by program był zróżnicowany na poszczególnych turnusach, gdyż wiele dzieci spędza u nas więcej niż jeden turnus.

„Wakacje z Uśmiechem” potrwają na ostrowskiej Stanicy do 4 sierpnia, gdyż później harcerze i instruktorzy wyjeżdżają na swoje obozy. Zapisy na V i VI turnus (24-28.07 i 31.07-4.08) są jeszcze przyjmowane w biurze Komendy Hufca ZHP na ul. Staszica 1 w godzinach 16-18 lub telefonicznie pod numerem 62 736 55 84.Darek Potasznik
Podczas następnego spotkania z podróżniczego cyklu Śladami Ostrowskich Globtroterów uczestnicy wyruszą w rowerową podróż do Nepalu, razem z Damianem Radomskim – rozmowę poprowadzi pomysłodawczyni...

2018-02-12 20:17:00

Prawdziwie powstańczy weekend przeżyli mieszkańcy Nowych Skalmierzyc, za sprawą uczestników 12. edycji harcerskiego Rajdo-Biwaku „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”.

2018-02-08 15:52:51

Polska Organizacja Turystyczna po raz kolejny organizuje akcję "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny!". Tym razem będzie ona realizowana w weekend 9-11 marca br. Zachęcamy przedsiębiorców...

2018-02-03 11:21:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!