Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Żeńska koszykówka i tenis stołowy – to atrakcje sportowe, które kibice będą...
Chcesz zostać wolontariuszem 26. Finału WOŚP?

Chcesz zostać...

Prace nad 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowie...
200 tys. zł ze Starostwa na walkę z pneumokokami /foto/

200 tys. zł ze Starostwa na...

Pneumokoki – to najniebezpieczniejsze bakterie, które mogą spustoszyć...
Spotkanie w Bibliotece z Jerzym Kisielewskim

Spotkanie w Bibliotece z...

Jerzy Kisielewski – dziennikarz radiowy i telewizyjny – będzie gościem...
Jubileuszowa - XX Cecyliada za nami!

Jubileuszowa - XX Cecyliada...

Koncert finałowy XX edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej...
24
Piątek
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Emmy, Flory, Romana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wakacyjny cykl spotkań o literaturze

2017-07-09 10:15:07

Dla entuzjastów słowa pisanego Ostrowie Centrum Kultury przygotowało cykl spotkań w lipcowe czwartki w ramach programu „Literatura jest zawsze na miejscu”. 

13 lipca, godzina 19:00
CONRAD I KONIEC EPOKI ŻAGLOWCÓW – prof. Wiesław Ratajczak (UAM)

Prof. Wiesław Ratajczak – kierownik Pracowni Badań nad Tradycją Europejską w Instytucie Filologii Polskiej UAM. Od 1994 r. wykłada teorię i historię kultury w Studium Fotografii przy Uniwersytecie Artystycznym (dawniej Akademia Sztuk Pięknych) w Poznaniu. Autor książek: „Teodor Tomasz Jeż (Zygmunt Miłkowski) i wiek XIX”, „Słownik motywów literackich”, „Literatura polska XIX wieku”, „Conrad i koniec epoki żaglowców”. Autor – poza wymienionymi książkami – artykułów poświęconych polskiej prozie drugiej połowy XIX w., literackiej symbolice religijnej, stereotypom i mitom narodowym w powieściach, a także szeregu prac o charakterze metodycznym oraz recenzji literackich i filmowych.

20 lipca, godzina 19:00
NIEZNOŚNA GĘSTOŚĆ BYTU. O SKLEPACH CYNAMONOWYCH BRUNONA SCHULZA – dr Tomasz Gruchot

Dr Tomasz Gruchot – historyk literatury i krytyk literacki. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UAM, był przez wiele lat nauczycielem języka polskiego w II LO w Ostrowie Wielkopolskim. Autor książki „Wyrazić niewyrażalne. O polskiej poezji metafizycznej po drugiej wojnie światowej”. Publikował również w pracach zbiorowych, m.in. „Śladami człowieka książkowego”, „Twórczość Bolesława Leśmiana. Studia i szkice”, „Potęga smaku w czasach niesmaku. Studia i szkice  o twórczości Zbigniewa Herberta”, w czasopismach literackich i społeczno-kulturalnych. Członek Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego. Od 2016 roku redaktor naczelny „Faktów Ostrowskich” – Magazynu Społeczno-Kulturalnego.

27 lipca, godzina 19:00
TRZĘSIENIE ZIEMI: RZECZYWISTOŚĆ I METAFORA
- o książce „Terremoto” JAROSŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO – rozmowę z autorem poprowadzi dr Tomasz Gruchot

Jarosław Mikołajewski – poeta, prozaik, dziennikarz „Gazety Wyborczej” oraz tłumacz z języka włoskiego. Wydał dziewięć tomów poetyckich, w tym zbiór wierszy pod tytułem „Zbite szklanki”, za który został uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy. Jest ponadto laureatem nagród literackich imienia: Kazimiery Iłłakowiczówny, Świętego Brata Alberta, Barbary Sadowskiej oraz Nagrody Nowej Okolicy Poetów. Otrzymał też nominację do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę pt. „Rzymska komedia”. Pisze i tłumaczy również książki dla dzieci. W latach 2006-2012 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Rzymie. 

Spotkania, prowadzone przez Aleksandrę Kiełb-Szawułę, odbędą się w Forum Synagoga (ul. Raszkowska 21). Wstęp wolny.Agnieszka Podhajska
Jerzy Kisielewski – dziennikarz radiowy i telewizyjny – będzie gościem spotkania autorskiego, które odbędzie się w ostrowskiej Bibliotece Publicznej. 

2017-11-21 13:00:40

W środę, 22 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury spotkanie z Czesławem Wosiem. Ten doskonale znany plastyk, autor wielu wystaw, nauczyciel opowie o swojej pracy, a przy okazji zaprezentuje...

2017-11-21 12:25:53

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką trafia do słuchaczy jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwa się bardzo...

2017-11-20 18:21:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!