Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Żeńska koszykówka i tenis stołowy – to atrakcje sportowe, które kibice będą...
Chcesz zostać wolontariuszem 26. Finału WOŚP?

Chcesz zostać...

Prace nad 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowie...
200 tys. zł ze Starostwa na walkę z pneumokokami /foto/

200 tys. zł ze Starostwa na...

Pneumokoki – to najniebezpieczniejsze bakterie, które mogą spustoszyć...
Spotkanie w Bibliotece z Jerzym Kisielewskim

Spotkanie w Bibliotece z...

Jerzy Kisielewski – dziennikarz radiowy i telewizyjny – będzie gościem...
Jubileuszowa - XX Cecyliada za nami!

Jubileuszowa - XX Cecyliada...

Koncert finałowy XX edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej...
24
Piątek
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Emmy, Flory, Romana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych

2017-07-05 22:05:03

12 lipca uczniowie zostaną poinformowani o szczegółowych wynikach naboru do szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest powiat ostrowski. We wtorek Zarząd Powiatu podjął decyzje dotyczące ilości oddziałów w poszczególnych szkołach, a tym samym – ilości uczniów, którzy rozpoczną naukę w pierwszych klasach w poszczególnych szkołach.

Jak poinformował na konferencji prasowej starosta Paweł Rajski:

- Podjęliśmy decyzję że w sumie do ostrowskich szkół prowadzonych przez powiat ostrowski zostanie przyjętych 1638 uczniów, którzy będą uczęszczać do 51 oddziałów. Co ważne mamy prawie 400 uczniów spoza powiatu ostrowskiego, a to świadczy o marce ostrowskiej oświaty i o tym, że ostrowskie szkolnictwo jest dobre.

Spośród tych 51 klas pierwszych 19 powstanie w liceach, z czego aż 6 w I Liceum Ogólnokształcącym, po 5 w III LO i w IV LO, a 3 w II Liceum Ogólnokształcącym.

- Drugie liceum, które przeżywa kryzys ma naszą akceptację na poziomie 3 oddziałów, ale musi jeszcze zapracować na te trzy oddziały – mówił starosta ostrowski – pierwszego września pojawi się tam nowy dyrektor Aleksander Ziobro i to jest swego rodzaju nowe otwarcie dla tej szkoły.

 

Ponad połowa „pierwszoklasistów”, a dokładnie 54,5% rozpocznie we wrześniu edukację w szkołach technicznych. Najwięcej oddziałów – 8 uruchomionych zostanie w Zespole Szkół Usługowych, 7 w Zespole Szkół Technicznych, 5 w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych i po 4 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych. Kolejny rok ZSP CKU w Przygodzicach borykało się z małym zainteresowaniem kształcenia w zawodzie rolnika, ostatecznie jednak uruchomiono po raz kolejny 1 pierwszą klasę w tej szkole.

- Jeśli chodzi o Zespół Szkół Technicznych podjęliśmy decyzję o zwiększeniu liczby oddziałów z planowanych 6 do 7, gdyż oprócz tradycyjnie obleganych kierunków jak mechatronika i energia odnawialna, doszedł kolejny, grafika komputerowa, gdzie mieliśmy aż 60 kandydatów, a przyjąć mogliśmy najwyżej 30 – mówił Paweł Rajski.

Ci którzy nie dostali się na wymarzone kierunki, a jest to grupa około 80 osób, będą mogli jeszcze szukać swojej szansy w naborze uzupełniającym.

Starosta ostrowski podsumowując informacje dotyczące naboru podkreślił, że trwają już przygotowania powiatowej oświaty na rok 2019, kiedy to trzeba będzie się zmierzyć z podwójnym rocznikiem uczniów (około 3 tysiące osób) którzy rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych wskutek likwidacji gimnazjów. Jednym z elementów rozładowania tego „edukacyjnego korka” ma być Centrum Kształcenia Praktycznego, przy budowie którego ruszają właśnie pierwsze prace.Darek Potasznik
Jest wyposażona we wszelkie urządzenia, które uczeń może spotkać w realnych warunkach. Mowa o pracowni do nauki w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji, która działa w Zespole Szkół...

2017-11-23 22:19:40

Koncert finałowy XX edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej „Cecyliada” z udziałem laureatów konkursu oraz zespołu Abba Pater Music odbył się w poniedziałek na scenie OCK.

2017-11-21 10:36:09

Bayer Leverkusen, Juventus Turyn, Feyenoord Rotterdam, a wśród nich Akademia Piłkarska Reissa. PROFBUD Cup 2017 to prawdziwe starcie najlepszych drużyn piłkarskich! 

2017-11-22 20:45:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!