Ostrovia po raz drugi lepsza od Pogoni

Ostrovia po raz drugi...

Piłkarze Ostrovii po raz drugi pokonali w tym sezonie Pogoń Nowe...
„Muzykiem być” w Ostrowie

„Muzykiem być” w Ostrowie

Kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez...
Czy Moja Wola wróci do skarbu państwa?

Czy Moja Wola wróci do...

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Starosty Ostrowskiego Pawła...
Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej...
10 piosenek Boba Dylana rozpocznie Mazel Tov Festival

10 piosenek Boba Dylana...

Kolejną edycję Mazel Tov Festival zainauguruje szczególny koncert w...
18
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Klaudyny, Romana, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Konfrontacje Chopinowskie w lipcowe niedziele

2017-07-04 08:21:39

Miłośników muzyki Fryderyka Chopina zapraszamy w lipcowe niedziele do Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie na 34. Konfrontacje Chopinowskie.

Tegoroczna edycja odbędzie się w niedziele: 9 lipca i 16 lipca, a dla ostrowskich melomanów zagrają Trio fortepianowe Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Tian-Yu Zhou.

 

A oto sylwetki artystów:

9. 07.2017, godz. 19.00

Trio fortepianowe Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,

w klasie kameralistyki prof. dr hab. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej

 

Romualda Błoch - skrzypce

– naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Z wyróżnieniem ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec dr Christiana Danowicza. We wrześniu 2015 roku z towarzyszeniem orkiestry wykonała Romans F-dur Ludwiga van Beethovena w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie. W ramach Festiwalu Szalone Dni Muzyki została zaproszona przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia do wzięcia udziału w Koncercie Inauguracyjnym – VI polskiej edycji Międzynarodowego Festiwalu La Folle Journee. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich zarówno solistycznych, orkiestrowych jak i kameralnych m.in. w Legnicy, Bałoszycach, Kołobrzegu, Dreźnie, Olsztynie, Karpaczu. Pracowała z takimi wybitnymi artystami jak m.in. prof. Wiesław Kwaśny, prof. Ivan Zenaty, prof. Pieter Schoeman, dr Piotr Tarcholik, prof. Maria Szwajger-Kułakowska, prof. Katarzyna Janowska-Borzykowska. Dwukrotnie uczestniczyła w kursach Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii. Trzykrotnie brała udział w przesłuchaniach CEA, jest dwukrotną laureatką Konkursu Miniatur we Wrocławiu. Występowała w takich miejscach jak Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Panorama Assiego w Dreźnie, Teatr Wielki w Warszawie.

Radosława Lascar - wiolonczela

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu (2016), obecnie studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego w Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. dr hab. Lidii Grzanki – Urbaniak. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich m.in. z prof. Urszulą Marciniec – Mazur (AM Wrocław), prof. Lidią Grzanką – Urbaniak (AM Wrocław), prof. Michaelem Flaksmanem (USA), prof. Rimantasem Armonasem (Wilno), prof. Kazimierzem Michalikiem (UMFC Warszawa), prof. Andrzejem Bauerem (UMFC Warszawa, AM Bydgoszcz) oraz projektach orkiestrowych (Europera w sezonach 2012-2013 oraz 2015-2016, Młodzież Tworzy Musical w latach 2013, 2014, 2015). Uczestniczka przesłuchań makroregionalnych CEA (Jarocin 2013, Legnica 2016).  W ramach nagrody za ukończenie OSM II st. z wyróżnieniem, wykonawczyni I cz. Koncertu wiolonczelowego a-moll C. Saint – Saensa z towarzyszeniem Orkiestry symfonicznej OSM. Laureatka Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych w Bydgoszczy (2015) oraz zdobywczyni II miejsca na  Konkursie Małych Form Sekcji Instrumentów Smyczkowych w AM we Wrocławiu (2017), uczestniczka konkursów wiolonczelowych w Poznaniu, Warszawie, we Wrocławiu. Od października 2016 -wiolonczelistka tria fortepianowego w klasie kameralistyki prof. dr hab. Heleny Furmanowicz - Kurzyńskiej, które tworzy wraz z Romualdą Błoch (skrzypce) i Mateuszem Mikołajczakiem (fortepian). Oprócz muzyki, jej drugą życiową pasją jest gra w szachy.  W latach 2007-2015 była 18-krotną finaliską Mistrzostw Polski Juniorek w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych. W 2016 w Pęgowie została brązową medalistką Mistrzostw Polski Amatorek w szachach szybkich.

 

Mateusz Mikołajczak – fortepian

 ur. 19 września 1997r. we Wschowie. Jego pierwszym pedagogiem fortepianu była mgr Joanna Samelczak. W 2010r. ukończył z wyróżnieniem PSM I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie. W 2016r. ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu - gdzie przez 6 lat pracował pod okiem prof. dr hab. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. Obecnie jest studentem I roku (studiów licencjackich) Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Mimo młodego wieku pianista doskonalił już swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich m.in. pod okiem prof. Rity Kinki, prof. Aarona Shorr'a, prof. Wojciecha Świtały, prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Włodzimierza Obidowicza czy prof. Andrzeja Tatarskiego. Pianista prowadzi aktywną działalność koncertową występując w wielu salach koncertowych w Polsce m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Dworze Chopina w Żelazowej Woli, Dworze Chopina w Dusznikach Zdroju, Pałacu Myśliwskim Radziwiłłów w Antoninie. W 2010r. jako jedną z nagród - za uzyskanie I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Polonezów we Włoszakowicach - Mateusz otrzymał zaproszenie na wykonanie recitalu wspólnie z czołowymi polskimi artystami i pedagogami: prof. Krzysztofem Sperskim oraz prof. Anną Prabucką-Firlej. Ponadto pianista jest laureatem wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów i festiwali muzycznych m.in. Laureat Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego (Sochaczew/Żelazowa Wola), I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Polonezów we Włoszakowicach, II nagroda (2015) i wyróżnienie (2013) na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie [w kategorii duet fortepianowy], Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Gdyni [trio fortepianowe], uzyskanie najwyższej punktacji na Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej [w kategorii fortepian solo]. W 2015r. artysta wystąpił na cyklu koncertów “Młodzi i Zdolni” organizowanych przez Towarzystwo Chopinowskie. Brał również udział w wielu projektach m.in. był wykonawcą I Albumu Muzyki Współczesnej. Od października 2016r. jest członkiem tria fortepianowego w składzie: Romualda Błoch - skrzypce, Radosława Lascar - wiolonczela oraz Mateusz Mikołajczak - fortepian.

 

 

 

16. 07.2017,  godz. 19.00 

Tian-Yu Zhou

Kanadyjsko-chińska pianistka Tianyu Zhou naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Kanadzie u prof. Mariny Greingas. Studia muzyczne pierwszego stopnia odbyła pod kierunkiem prof.  Lee Kum Singa w Vancouver. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Wojciecha Świtały. Nagradzana i wyróżniana na wielu konkursach i festiwalach, koncertowała w wielu krajach świata, między innymi w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Chinach, Japonii, Hong Kongu, Singapurze, Malezji oraz w Polsce. Mając lat osiemnaście po raz pierwszy publicznie wykonała Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha, co stało się wielkim wydarzeniem artystycznym i zaowocowało licznymi recitalami oraz koncertami symfonicznymi w Azji i Ameryce Północnej. Jej grę bardzo pozytywnie ocenił opiniotwórczy periodyk „Piano Artistry Magazine” w Chinach. Występy pianistki były transmitowane i rejestrowane przez stacje radiowe w Chinach (radio 97.4 FM)  i Hong Kongu (RTHK radio 4) oraz  przez Centralną Telewizję Chińską (koncert na żywo transmitowany przez Hubei TV).

inf. Cezary JaniszewskiZbeletryzowane wspomnienia o życiu rodzinnym wybitnego jazzmana i kompozytora muzyki filmowej Krzysztofa Komedy.  Tomasz Lach, pasierb artysty, snuje opowieść o swoim dorastaniu, o ludziach...

2017-11-15 15:35:01

Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana, w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli, do zobaczenia podczas spotkania Klubu Filmowego „Na Wolności”. 

2017-11-12 13:40:26

To będzie jubileuszowa – dwudziestapiąta – odsłona najbardziej świątecznej ostrowskiej imprezy, czyli Gwiazdki na Rynku. Podczas tegorocznego gwiazdkowego wieczoru odbędą się aż dwa koncerty.

2017-11-13 19:10:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!