Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Kolejny sukces podopiecznych Andrzeja Suskiego

2017-06-18 00:01:55

W koszykarskim turnieju mistrzów województw reprezentujący Wielkopolskę koszykarze Gimnazjum nr 3 zajęli drugie miejsce. To kolejny sukces podopiecznych trenera Andrzeja Suskiego, po tym jak tydzień temu w barwach Kasprowiczanki zajęli V miejsce w Mistrzostwach Polski.

W dniach 15-17 czerwca w Elblągu odbyła się Ogólnopolska Gimnazjada Mistrzów Województw w Koszykówce Chłopców. Reprezentujący Województwo Wielkopolskie podopieczni Andrzeja Suskiego z Gminazjum nr 3 spisali się w tym turnieju znakomicie zajmując II miejsce.

Do Elbląga zjechali przedstawiciele 13 województw, przystępując w czwartek do rozgrywek grupowych. Ostrowianie mieli za przeciwników zespoły z Sopotu i Oświęcimia i bez problemu awansowali do drugiej rundy, w której okazali się bezkonkurencyjni, dzięki czemu awansowali do finału.

W nim doszło do rewanżu za niedawne mistrzostwa Polski. Ostrowianie spotkali się w finale z ekipą z Gimnazjum nr 15 z Białegostoku, z którym przed tygodniem walczyli z o V miejsce, wygrywając 1 punktem. Tym razem rywale okazali się lepsi i wygrywając 65:56 zdobyli tytuł mistrzów Gimnazjady.

Dla ostrowian wynik z Elbląga to potwierdzenie przynależności do krajowej czołówki i pozostaje życzyć zarówno zawodnikom jak i trenerowi by dalej podążali tą drogą.

Od środy do piątku w hali sportowej przy ulicy Wrocławskiej 51, odbędzie się turniej koszykówki z udziałem BM Slam Stali Ostrów i drużyn z Węgier, Słowacji i Czech.

2017-09-13 08:46:13

BM Slam Stal Ostrów zwyciężyła w ostatnim meczu oraz całym turnieju otwarcia sezonu, który odbył się w hali sportowej przy ulicy Wrocławskiej 51. Zawody były sprawdzianem dla zespołu...

2017-09-16 09:57:22

KS Stal przygotowuje się do inauguracji sezonu 2017/2018 koszykarskiej 2 ligi. Ostatnim elementem przygotowań był turniej w Łowiczu, w którym ostrowska drużyna zajęła drugie miejsce.