Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Żeńska Ostrovia zostaje w II lidze

2017-06-17 22:05:31

W meczu ostatniej kolejki II ligi piłkarki Ostrovii potrzebowały zwycięstwa by być pewnym utrzymania na przyszły sezon w II lidze. Po szalonym meczu ostrowianki pokonały KKP Chełmża 8:5, dzięki czemu zakończą sezon na 8 miejscu.

Sobotni mecz rozpoczął się dla ostrowianek najlepiej jak mógł, bo już w 1 minucie Katarzyna Ciesiółka pokonała bramkarkę rywalek zdobywając pierwszego gola. Na biało-czerwonych nie zrobiła ta bramka większego wrażenia i dalej „grały swoje” zaciekle atakując. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać i po 9 minutach gry było już 2:0, po drugim golu Ciesiółki. To dobrze wróżyło na dalszą część meczu i tak też było. Jeszcze przed przerwą Małgorzata Knuła dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń, a wynik 4:0 do przerwy oznaczał, że cel w postaci utrzymania II ligi jest na wyciągnięcie ręki.

Druga połowa nie wyglądała już tak różowo, choć ostrowianki do samego końca utrzymywały wynik pod kontrolą. Zaczęło się od straty bramki kilka minut po wznowieniu gry, a wynik 4:1 utrzymywał się do 70 minuty, kiedy to Ciesiółka dokonała nie lada wyczynu, strzelając dwie bramki w dwóch kolejnych akcjach. Tym razem rywalki postanowiły się odgryźć i sztuka ta im się udała, ale wynik 6:2 nie utrzymał się długo. W 81 minucie siódmą bramkę dla Ostrovii zdobyła Krawiec, a dwie minuty później raz jeszcze piłkę w siatce umieściła Ciesiółka, tym razem po podaniu Małgorzaty Knuły. W ostatnich minutach biało-czerwone jakby zapomniały, że mecz się jeszcze nie skończył i pozwoliły strzelić sobie aż trzy bramki, przewagę miały jednak tak dużą, że mogły sobie na taki „luksus” pozwolić.

Ostrovia z sobotniego meczu była tą Ostrovią, która kibice chcieliby oglądać w przyszłym sezonie, choć bez wątpienia pierwszym elementem do poprawy na kolejny drugoligowy sezon musi być defensywa, gdyż 75 bramek straconych w 22 meczach to stanowczo zbyt dużo, a trudno liczyć na strzelanie 8 bramek w każdym meczu.

TP Ostrovia - KKP Chełmża 8:5 (4:0)

Ostrovia: Brucheiser (77' Judasz), Świerblewska, Marczak, Spalony, Napieralska, Kamińska (85' Kałużna), Kowalska, Stasiak (70' Kukuła), Knuła, Krawiec, Ciesiółka (85' Witczak)

Bramki: Ciesiółka (1',9',70',71',83'), Knuła (27',39'), Krawiec (81')

W sobotę 17 czerwca na boisku przy Gimnazjum nr 4 odbył się turniej eliminacyjny im. Jerzego Kryjoma. Na murawie wystąpili młodzi zawodnicy rywalizujący o przepustkę do turnieju głównego, który...

2017-06-18 17:45:09

Nie mieli zbyt wiele powodów do radości kibice drużyn powiatu ostrowskiego w ostatnich meczach sezonu 2016/17 rozgrywanych w najniższych ligach. Awans do Okręgówki uczcił zwycięstwem Piast Czekanów.

2017-06-19 09:37:12

Centra Ostrów w rewanżowym meczu barażowym o awans do III ligi pokonała w Trzciance Lubuszanina 2:1, co po bezbramkowym remisie w pierwszym meczy oznacza, że po roku przerwy ostrowianie powracają...