Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Centra w III lidze!!!

2017-06-17 19:04:26

Centra Ostrów w rewanżowym meczu barażowym o awans do III ligi pokonała w Trzciance Lubuszanina 2:1, co po bezbramkowym remisie w pierwszym meczy oznacza, że po roku przerwy ostrowianie powracają do III ligi!

To był mecz godnych siebie rywali, a przebiegu dwumeczu pokazał, że na miejsce w III lidze oba zespoły zasłużyły w takim samym stopniu. Dopiero w doliczonym czasie gry Dawid Kuczyński "przyłożył stempel" strzelając drugiego gola dla Centry i to ostrowianie wraz z końcowym gwizdkiem sędziego mogli cieszyć się ze wspaniałego zwieńczenia sezonu.

Mecz w Trzciance był bardzo podobny do tego, który oglądali kibice w Ostrowie tydzień temu. Oba zespoły postawiły na twardą obronę, starając się wyprowadzać szybkie kontrataki, szukając w ten sposób szansy na rozstrzygnięcie rywalizacji , mając świadomość że może o tym zadecydować jedna bramka. Tą upragnioną bramkę zdobyli na kilka minut przed przerwą gospodarze po strzale Mateusza Kaczora, wywołując eksplozję radości na trybunach. Gwizdek sędziego zapraszający na przerwę był dla piłkarzy Centry wybawieniem, gdyż Lubuszanin postanowił pójść za ciosem i w ostatnich minutach stworzył jeszcze kilka groźnych sytuacji.

Po przerwie gra się uspokoiła, z jednej strony za sprawą gospodarzy mających satysfakcjonujący wynik, z drugiej strony piłkarze Centry konsekwentnie grali swoje jakby chcieli dać do zrozumienia, że mecz trwa 90 minut (jak się okazało, potrwał znacznie dłużej ze względu na race dymne odpalone przez kibiców). W 80 minucie ostrowianie przeprowadzili w końcu tą jedną jedyną wymarzoną akcję, którą wykończył celnym strzałem Dariusz Reyer, uciszając trybuny i odwracając sytuacją na boisku o 180 stopni. Mimo zaciekłych ataków rywali i dodatkowych minut doliczonych przez sędziego, gospodarze nie byli w stanie zdobyć drugiego gola, zdobył go natomiast Dawid Kuczyński w 98 minucie i w ten sposób Centra przypieczętowała udany sezon, zdobywając wymarzony awans do III ligi.

Lubuszanin Trzcianka - Centra Ostrów 1:2 (1:0)

Bramki

Lubuszanin: Mateusz Kaczor (38')

Centra: Dariusz Reyer (80'), Dawid Kuczyński (98')

W niedzielę 18 czerwca odbył się finał AMS Fortuna Pucharu Ostrowa w piłce nożnej 6-cio osobowej. Najlepsi w tegorocznej edycji turnieju organizowanego przez Ostrowską Ligę Piłki Nożnej...

2017-06-19 15:22:03

Nie mieli zbyt wiele powodów do radości kibice drużyn powiatu ostrowskiego w ostatnich meczach sezonu 2016/17 rozgrywanych w najniższych ligach. Awans do Okręgówki uczcił zwycięstwem Piast Czekanów.

2017-06-19 09:37:12

W sobotę 17 czerwca na boisku przy Gimnazjum nr 4 odbył się turniej eliminacyjny im. Jerzego Kryjoma. Na murawie wystąpili młodzi zawodnicy rywalizujący o przepustkę do turnieju głównego, który...