Uwaga - burze z gradem!

Uwaga - burze z gradem!

Biuro Prognoz Meteorologicznych regionalne Obszar: województwo...
BM Slam Stal w europejskich pucharach?

BM Slam Stal w europejskich...

Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczony w drugim sezonie w ekstraklasie...
Laureaci konkursów uhonorowani /foto/

Laureaci konkursów...

Prezydent Ostrowa spotkała się wczoraj z laureatami konkursów wojewódzkich i...
Prezydent Beata Klimek w N15 "Newsweeka"

Prezydent Beata Klimek w...

Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, znalazła się w...
Podyskutujmy o rowerowej infrastrukturze!

Podyskutujmy o rowerowej...

Już za tydzień, 27 czerwca, w Muzeum Miasta odbędzie się 4. Ostrowskie Forum...

Nieprawdopodobne

Która z trzech nieprawdopodobnych historii dotyczących Ostrowa, opublikowanych przez nas 1 kwietnia przypadła ci do gustu? /możesz zaznaczyć kilka/

Historia i wyniki »

3b59ed8134f1d9b2fe8578c33d17cca2.png
23
Piątek
Czerwiec 2017
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Marcin Pałasz i „Łowcy Duchów” w bibliotece

2017-06-10 13:28:17

Za nami druga Noc Bibliotek w Filii dla Dzieci i Młodzieży. W roli głównej wystąpił pisarz, autor książek i słuchowisk Marcin Pałasz, a cała impreza upłynęła pod hasłem „Noc Łowców Duchów”. 

Program obfitował w wiele atrakcji. Czytanie na dywanie przy świetle latarek, nocny korowód duchów na ostrowskim rynku, profesjonalne malowanie twarzy z udziałem animatorki Happy Kids Party, fachowe śledztwo zespołu „łowców duchów”, warsztaty plastyczne i tworzenie własnych stworów z rękawic i balonów -  to tylko niektóre z nich.

Na wstępie gość wieczoru Marcin Pałasz opowiedział krótko o duchach, demonach i poltergeistach: czym są, czy istnieją naprawdę, a jeśli tak – to w jaki sposób można się o tym przekonać. Następnie omówione zostały metody wykrywania duchów: podejście naukowe (metodami „sprzętowymi”) kontra podejście „medium” (metodami subiektywnymi: odczucia, przeczucia itd.). Wielką atrakcją była prezentacja sprzętu używanego przez profesjonalne zespoły „łowców duchów”. Zobaczyliśmy m.in. Spilit Box SB-7 (tzw. „radio duchów”), profesjonalny dyktafon EVP, przenośną kamerę umożliwiającą nagrywanie filmów nawet w całkowitych ciemnościach przy wykorzystaniu podczerwieni. Przy użyciu tych gadżetów dziecięcy zespół „łowców duchów” pod wodzą pisarza przeprowadził wspólne śledztwo. Po nim nastąpiła analiza nagrań audio i wideo oraz zaprezentowano zarejestrowane wyniki.

Marcin Pałasz debiutował w 2004 roku książką „Opowieści  z krainy potworów”. Jest dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, członkiem polskiej sekcji IBBY.  Motto jego twórczości to „Słowa niosą uśmiech”. Sam o sobie mówi: „z zawodu pisarz i optymista”.  Porusza tematy ekologii, tolerancji, wartości rodzinnych i praw najmłodszych. Jego najnowsze książki to „Marcelka i czterolistna koniczynka” oraz nowa odsłona cyklu o sympatycznym czworonogu, czyli „Elf i skarb wuja Leona”. Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy mogli zdobyć dedykację i autograf pisarza.

Wiele frajdy sprawił również nocny seans filmowy. W tym roku zaprezentowano film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”. Wcześniej odbyły się jeszcze warsztaty plastyczne „Duchy do poduchy”, podczas których dzieci narysowały i stworzyły z balonów własne potwory oraz nadały im imiona, a kolejnym punktem programu były zabawy muzyczno-ruchowe i wspólny taniec do największych hitów oraz „Nocne harce w bibliotece”, czyli szukanie w różnych zakątkach biblioteki ukrytych zakładek. Nocny korowód duchów po ostrowskim rynku zakończyła wspólna fotografia przed wejściem do biblioteki. Wrażeń było co niemiara. Nic dziwnego, że po takich emocjach mali „łowcy duchów” zasnęli bardzo późno. Wczesnym rankiem, po wspólnym śniadaniu, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Podczas całonocnego spotkania  wykazali się licznymi umiejętnościami, sprytem i odwagą. Wyrazili również chęć, by jeszcze kiedyś ponownie wziąć udział w pełnej przygód nocy w bibliotece. W wydarzeniu uczestniczyło dwadzieścioro czworo dzieci z kilku ostrowskich szkół.

Pizzę podczas imprezy ufundowała Pizzeria Da Grasso, a słodkości na śniadanie zapewniła Piekarnia MIMA, którym w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.W środę 14 czerwca odbył się kolejny „Marsz po Zdrowie”, który wpisał się już na stałe w tradycję końca roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5. 

2017-06-20 10:58:39

Młodych miłośników gry w piłkę nożną zapraszamy wspólnie z Akademią Piłkarską Reissa do udziału w konkursie.

2017-06-20 09:04:00

Wakacje to czas obozów, również tych sportowych. O tym kiedy warto i dlaczego warto wysłać na taki obóz naszą pociechę rozmawiamy z Piotrem Reissem.

2017-06-20 10:38:56

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!