Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Co się stało w trzeciej kwarcie?

2017-05-19 19:50:19

Tego pewnie nie wie nikt. Zarówno kibice jak i zawodnicy BM Slam Stali zapewne chcieliby o niej jak najszybciej zapomnieć. Po wyrównanej pierwszej połowie, wysoko przegrana kwarta trzecia, mimo ambitnej pogoni w końcówce meczu, przesądziła o wyniku pierwszego półfinału zakończonego wygraną Stelmetu 94:88.

Bardzo źle i nerwowo ostrowianie rozpoczęli ten mecz tracąc 8 punktów z rzędu. Później role się odwróciły i to Stalowcy popisali się 8-punktową serią doprowadzając w połowie kwarty do remisu. Kiedy wydawało się, że żółto-niebiescy lada chwila obejmą prowadzenie, w kolejnych akcjach znów do głosu doszli gospodarze uciekając na 5 punktów (13:8). Dopiera trójka Johnsona poprawiła nastroje ostrowskich kibiców, a akcje Cartera i Kostrzewskiego wyprowadziły BM Slam Stal na 2-punktowe prowadzenie (15:17). Ostatnią minutę znów dużo lepiej rozegrali zielonogórzanie i to oni wygrali pierwszą kwartę 21:17.

Pierwsze punkty w drugiej kwarcie szybko zdobył Stelmet, wyrównana gra kosz za kosz toczyła się jednak aż do stanu 27:24, kiedy to strata ostrowian kosztowała ich zwiększenie dystansu do rywali do 7 punktów (31:24). Paradoksalnie zaburzyło to styl gry obu zespołów, a lepiej wyszli z tego ostrowianie zbliżając się na 2 punkty (31:29). Agresywna gra w obronie zawodników Stali skutecznie przystopowała rywali, a klasyczna akcja slalomowa Johnsona dała prowadzenie żółto-niebieskim (34:35) na trzy i pół minuty przed przerwą. W kolejnych akcjach znowu gra się wyrównała, ale ostatnia minuta znów należała do mistrzów Polski, dzięki czemu wygrali oni również kwartę drugą prowadząc na przerwie 45:40.

Podobnie jak dwie pierwsze, kwartę trzecią również od punktów rozpoczęli gospodarze, szybko uzyskując rekordowe, 11-punktowe prowadzenie 51:40. Po trzech minutach bezskutecznej gry o czas poprosił trener Rajković, co pozwoliło to tylko na chwilę przełamać niemoc Stali, nie zatrzymało natomiast wcale płynnie grających gospodarzy, którzy w połowie kwarty prowadzili już 58:43. Po sześciu minutach gry ostrowianie mieli nadal na swoim koncie tylko 3 punkty w tej kwarcie i dopiero wtedy kolejne 3 dorzucił Szewczyk. Fatalna trzecia kwarta zakończyła się wysoką wygraną 24:10 gospodarzy (69:50), co praktycznie rozstrzygnęło o losach tego meczu.

Czwartą kwartę od trójki rozpoczął Szewczyk, a dobra gra całego zespołu pozwoliła odrobić część strat, na co pozwoliła również dużo spokojniejsza gra Stelmetu. Po akcji 2+1 Kinga przewaga gospodarzy zrobiła się jednocyfrowa na trzy i pół minuty przed końcem meczu (81:72). Kolejna udana akcja Cartera z Kingiem sprawiła, że trener gospodarzy musiał poprosić o czas, co pozwoliło zielonogórzanom zewrzeć szyki na ostatnie minuty i choć Stali udało się zbliżyć nawet na 3 punkty, było już zbyt mało czasu by wydrzeć im wygraną.

Stelmet BC Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów 94:88 (21:17, 24:23, 24:10, 25:38)

KS Stal przygotowuje się do inauguracji sezonu 2017/2018 koszykarskiej 2 ligi. Ostatnim elementem przygotowań był turniej w Łowiczu, w którym ostrowska drużyna zajęła drugie miejsce.

2017-09-18 11:56:52

Od środy do piątku w hali sportowej przy ulicy Wrocławskiej 51, odbędzie się turniej koszykówki z udziałem BM Slam Stali Ostrów i drużyn z Węgier, Słowacji i Czech.

2017-09-13 08:46:13

BM Slam Stal Ostrów zwyciężyła w ostatnim meczu oraz całym turnieju otwarcia sezonu, który odbył się w hali sportowej przy ulicy Wrocławskiej 51. Zawody były sprawdzianem dla zespołu...