Filip Michalski wicemistrzem Polski w szachach

Filip Michalski...

W dniach 22-24 maja w miejscowości Pokrzywna w woj. opolskim odbywał się...
Na Dzień Dziecka – do schroniska!

Na Dzień Dziecka – do...

Nowo powstałe ostrowskie stowarzyszenie na rzecz opieki nad zwierzętami...
Wyjątkowy koncert na inaugurację projektu /foto/

Wyjątkowy koncert na...

Koncertem „Madonny Jana Pawła II” zorganizowanym przy ruinach kaplicy...
Perły samorządu dla Ostrowa!

Perły samorządu dla Ostrowa!

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek znalazła się w gronie...
Hołownia w bibliotece o tym „Jak robić dobrze”

Hołownia w bibliotece o tym...

Szymon Hołownia ponownie odwiedzi Ostrów – tym razem jako gość spotkania...

Nieprawdopodobne

Która z trzech nieprawdopodobnych historii dotyczących Ostrowa, opublikowanych przez nas 1 kwietnia przypadła ci do gustu? /możesz zaznaczyć kilka/

Historia i wyniki »

Hala widowiskowo-sportowa

Od kilku tygodni władze miasta analizują dwie koncepcje hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie. Która z koncepcji powinna zostać zrealizowana?

Historia i wyniki »

Północna Rama Komunikacyjna

Co sądzisz o skróceniu północnego odcinka Ramy Komunikacyjnej miasta?

Historia i wyniki »

 • 3b59ed8134f1d9b2fe8578c33d17cca2.png
  30
  Wtorek
  Maj 2017
  Loading...
  Poprzedni Maj Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1234
  imieniny:
  Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  Kolejne ulice w Pruślinie z nawierzchnią i kanalizacją

  2017-05-19 19:30:29

  Zakończone zostały prace przy budowie nawierzchni ulicy Hebanowej. Zorganizowano już także odbiór końcowy i przekazanie jej do użytkowania. Wcześniej wyremontowana została także równoległa do niej ulica Sportowa. W najbliższy poniedziałek wykonawcy przekazany zostanie plac budowy nawierzchni łącznika znajdującego się pomiędzy tymi ulicami. 

  Mieszkańcy ulicy Hebanowej, znajdującej się w osiedlu Pruślin, mogą już na szczęście zapomnieć o nierównej drodze gruntowej, która podczas opadów deszczu i śniegu stanowiła ogromny problem nawet dla samochodów. Na długości 653 metrów powstała tu nawierzchnia z kostki betonowej o grubości 8 cm na podbudowie z kruszywa łamanego. Ulica budowana była wraz z łącznikami w kierunku ulicy Mahoniowej. Inwestycje wykonała firma Eurobud z Odolanowa.

  Nieco wcześniej zakończyła się modernizacja ulicy Sportowej, równoległej do ulicy Hebanowej. Na długości 683 metrów, wraz z łącznikami w kierunku ulicy Świetlicowej, również powstała nowa  nawierzchnia, wykonana przez firmę Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna.

  Wcześniej, na wymienionych ulicach, wybudowano sieć wodociągową oraz kanał deszczowy. Obie inwestycje przeprowadziła firma Melikan

  W tym miesiącu Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na budowę ulicy łączącej ulicę Hebanową ze Sportową. W najbliższy poniedziałek plac budowy zostanie przekazany wykonawcy. W przetargu wystartowały cztery podmioty, a najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe MAL - POL Józef Kryś z Krotoszyna. Na 40-metrowym odcinku łącznika powstanie jezdnia z 8-centymetrowej kostki betonowej na podbudowie z kruszywa łamanego. Koniec prac zaplanowano na sierpień tego roku.

  - Realizując inwestycje drogowe na terenie osiedla Pruślin nie zapominamy, że ulice biegnące prostopadle do ulicy Grabowskiej są połączone między sobą krótkimi odcinkami dróg. Modernizujemy również te łączniki. Dzięki temu inwestycja jest kompleksowa, a mieszkańcy mogą bez strachu o zawieszenie swojego samochodu dojechać do domów. Czekali na te inwestycje przez wiele lat. Kładziemy nacisk na to, by każdego roku kolejne ulice w tym osiedlu zyskiwały kanalizację i twardą nawierzchnię - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

   

  Artur Kołaciński, Biuro Prasowe UM  Tym razem kolekcja przedmiotów nawiązujących do marszałka Józefa Piłsudskiego będzie pretekstem do kolejnego spotkania Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera.

  2017-05-28 11:26:07

  Na przełomie 2016 i 2017 roku pracownicy Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego przeprowadzili badania poziomu zainteresowania podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej budynków w rejonie ulic:...

  2017-05-25 19:58:00

  W maju Masa Krytyczna pojedzie pod tym samym hasłem, co w miesiącu ubiegłym – uczestnikom ornitologiczny klimat spotkania bardzo przypadł do gustu, jednak pogoda nie dopisała. Dlatego Rowerowy...

  2017-05-23 07:29:16

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!