Emmy, Flory, Romana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Mecz „o pietruszkę”, dla Sosnowca

2017-05-19 12:24:59

W „meczu o nic” kończącym rozgrywki grupowe turnieju finałowego Mistrzostw Polski U18 koszykarki One Teamu Ostrów przegrały z Zagłębiem Sosnowiec 63:68, a już jutro czeka je pojedynek półfinałowy z drużyną z Poznania lub z Gorzowa.

Piątkowy mecz był z gatunku tych, które „trzeba rozegrać”, jako że obie drużyny bez względu na jego wynik miały zapewnione miejsca odpowiednio 1 i 4 w grupie A. Dla grających wąskim składem ostrowianek było to błogosławieństwem, gdyż mogły zagrać na luzie, bez obciążenia, możliwie najmniejszym nakładem sił.

Sosnowiczanki szybko objęły prowadzenie, które utrzymywały przez całą pierwszą kwartę, wygrywając ją 15:19. W drugiej kwarcie koszykarki One Teamu się zmobilizowały i odrobiły straty z nawiązką, prowadząc na przerwie 32:28.

Po przerwie ostrowianki ruszyły z impetem uciekając z wynikiem na 37:30, później jednak tempo ich akcji wyraźnie spadło, co pozwoliło rywalkom wyraźnie wygrać całą kwartę i prowadzić przed ostatnią odsłoną meczu 4 punktami (46:50). Początek kwarty czwartej również należał do One Teamu, który po dwóch minutach gry prowadził już 54:52, ale mające większą motywację do gry sosnowiczanki potrafiły w kolejnych minutach przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, poprawiając sobie humory przed czekających je meczem o 7 miejsce.

One Team Ostrów - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 63:68 (15:19, 17:9, 14:22, 17:18)

One Team: Rybak 6, Jakubowicz 5, Głowacka 3, Waliszewska 22, Gładysz 8, S. Wróblewska 4, K. Wróblewska 15

Zagłębie: Wołyńska, Kocemba 2, Krakowczyk 17, Wojtylas 13, Majda 13, Zuziak 4, Joniak, Wojtala 17, Gruszka 2

Koszykarze KS Stali potwierdzili wysoką formę pokonując na własnym parkiecie kolejnego z faworytów II ligi - Poltechnikę Opole 85:75, prowadząc od początku do końca meczu.

2017-11-18 19:47:05

Po dwóch wyraźnie przegranych kwartach, koszykarze BM Slam Stali wyraźnie wygrali kwartę trzecią, a w czwartej wyszli na prowadzenie, by ostatecznie przegrać z Anwilem we Włocławku 76:78.

2017-11-19 14:54:12

Drugoligowe zespoły One Team i Ostrovii II podtrzymały zwycięską passę i z kompletem punktów znajdują się w czołówce tabeli.