Anatola, Edyty, Rafała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

One Team zwycięski po raz drugi!

2017-05-18 11:39:46

Po heroicznym boju młode koszykarki One Team Ostrów odniosły drugie zwycięstwo w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U18 pokonując PTK Lumi Pabianice 45:43.

Ostrowianki wyszły na ten mecz w 7-osobowym składzie, co oznaczało dla pierwszej piątki grę prawie bez wytchnienia, nie mniej dobra taktyka i stalowe nerwy dały ekipie z Ostrowa cenne zwycięstwo.

Mecz od szybkich punktów rozpoczęły pabianiczanki. W ostrowskim teamie po kilku nieudanych akcjach uruchomiły się Sara i Kaja Wróblewskie, których punkty wyprowadziły One Team na 4-punktowe prowadzenie (2:6). Kolejne punkty tego duetu pozwoliły powiększyć prowadzenie do 6 punktów (4:10), ale później do głosu doszły rywalki zbliżając się na 2 punkty. Riposta ostrowianek była błyskawiczna i na trzy minuty przed końcem kwarty mieliśmy wynik 8:15. Seria prostych błędów w ostatnich minutach sprawiła, że większość strat rywalki odrobiły i przed drugą kwartą zrobiło się 14:15.

W drugiej części meczu oba zespoły miały spore problemy ze zdobywaniem punktów, Sara Wróblewska co prawda dość szybko otworzyła wynik dwójką, później jednak przez dwie minuty żadna z drużyn nie zwieńczyła swojej akcji trafieniem. Pabianiczankom pomogły w tym przyznane przez sędziów rzuty wolne i w połowie kwarty mieliśmy wynik 16:17. Trafienie rywalek dające im 1-punktowe prowadzenie sprowokowało Jagodę Głowacką do oddania rzutu za trzy, co dało jej pierwsze punkty w tym meczu, a zespołowi - odzyskanie prowadzenia. W kolejnych akcjach 6-punktową serią popisały się koszykarki Lumi (24:20), na co Nicola Waliszewska odpowiedziała najlepiej jak było można – rzutem za trzy, który jej również dał pierwsze punkty w tym spotkaniu. W kolejnej akcji Anna Rybak przywróciła prowadzenie ostrowiankom, ustalając wynik do przerwy na 24:25.

Trzecia kwarta wystawiła koszykarki z Ostrowa na najcięższą próbę. Rywalki dość szybko doprowadziły do remisu, a od stanu 27:27 w ciągu czterech minut uciekły na 6 punktów prowadząc w połowie kwarty 37:31. W kolejnej akcji ponownie na trójkę zdecydowała się Waliszewska i kolejny raz okazało się to skuteczną receptą na odrabianie strat, a że chwilę później dwójką „poprawiła” Głowacka, na trzy minuty przed końcem kwarty wynik znów był na styku – 37:36. Rywalki jak się okazało, do końca kwarty punktów już nie zdobyły, a trafienia Sary Wróblewskiej i Nicoli Waliszewskiej dały ostrowiankom dwupunktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą (37:39).

Spektaklem dla osób o mocnych nerwach była kwarta czwarta. Dość szybko pabianiczanki doprowadziły do remisu, a wynik 39:39 utrzymywał się przez blisko trzy minuty. Druga w tym meczu trójka Głowackiej i jeden wykorzystany rzut wolny Waliszewskiej dały ostrowiankom bezcenne w tej fazie meczu prowadzenie (39:43), ale nie utrzymało się ono długo, bo już w następnej akcji rywalki zredukowały straty o połowę. Kolejne rzuty wolne Jakubowicz, znów wykorzystane połowicznie, dały wynik 41:44 w połowie kwarty. Zmęczone ostrowianki starały się zwalniać tempo gry, co przełożyło się na ich skuteczność, uważna gra w obronie sprawiła jednak, że również pabianiczanki nie mogły oddać rzutu z czystej pozycji. Sztuka ta udała im się dopiero na 100 sekund przed końcem meczu, a to oznaczało, że wybronienie 1-punktowej przewagi może być niezwykle trudne. W kolejnej akcji niecelny rzut oddała Sara Wróblewska, ale zrewanżowała się chwilę później popisując się zbiórką w obronie. Do kosza rywalek nie trafiła też Jakubowicz, ale również rywalki nie oddały celnego rzutu. Na 35 sekund przed końcową syreną o czas poprosił trener One Teamu, ale w kolejnej akcji błąd popełniła Waliszewska, co dało pabianiczankom do rąk piłkę meczową. Ta po raz kolejny nie znalazła drogi do ostrowskiego kosza, a w walce podkoszowej wyszarpała ją rywalkom Kaja Wróblewska, podając do Waliszewkiej, która faulowana, zwieńczyła dzieło ustalając wynik meczu na 43:45.

PTK Lumi Pabianice - One Team Ostrów 43:45 (14:15, 10:10, 13:14, 6:6)

PTK Lumi: Dolewa 2, Łacwik, Kirsz 5, Piestrzyńska 6, Kowalczyk 6, Rudzka 15, Cybert 7, Kielar 2, Dolewa

One Team: Rybak 2, Jakubowicz 6, Głowacka 8, Waliszewska 11, Gładysz, S. Wróblewska 14, K. Wróblewska 4

Bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach II ligi koszykówki kobiet obydwa ostrowskie zespoły – One Team i Ostrovia II, mając jak na razie na swoim koncie komplety zwycięstw.

2017-11-14 13:20:40

Koszykarze KS Stali potwierdzili wysoką formę pokonując na własnym parkiecie kolejnego z faworytów II ligi - Poltechnikę Opole 85:75, prowadząc od początku do końca meczu.

2017-11-18 19:47:05

Po dwóch wyraźnie przegranych kwartach, koszykarze BM Slam Stali wyraźnie wygrali kwartę trzecią, a w czwartej wyszli na prowadzenie, by ostatecznie przegrać z Anwilem we Włocławku 76:78.