Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat pogodowy...
Betlejemskie Światło Pokoju - od niedzieli w Ostrowie

Betlejemskie Światło Pokoju...

Komenda Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na mszę św. z...
W nowoczesnej sieci

W nowoczesnej sieci

Kosztowała ok. 150 tys. złotych i jest nowoczesnym, na miarę współczesnych...
Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Przedświąteczny sportowy weekend będzie co prawda zdominowany przez...

Szkoła bez zadań domowych?

SP 14 podjęła decyzję o niezadawaniu obowiązkowych pisemnych prac domowych. Jaka jest twoja ocena tego pomysłu?

Historia i wyniki »

16
Sobota
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...’’ - zna jak mało kto!

2017-04-18 10:19:14

Miłosz Niwa (klasa AG2) uczeń Technikum nr 3 im. Ernesta Malinowskiego ostrowskiego ZSB-E zwyciężył w finale wojewódzkim X Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”. W konsekwencji po raz drugi wywalczył prawo walki w finale ogólnopolskim tych zmagań. 

Podsumowanie finału wojewódzkiego X Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Za wolność Waszą i naszą”, odbyło się w środę 12 kwietnia w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Podczas uroczystości tej laureatom wręczono nagrody.

Finał odbył się w czwartek, 30 marca. Startujący w tej rywalizacji musieli najpierw uporać się z testem pisemnym. Potem odpowiadali ustnie na pytania związane z przygotowaną wcześniej pracą pisemną dotyczącą jednego spośród trzech tematów do wyboru. Po zsumowaniu punktów z obu części okazało się, że najlepszy wynik osiągnął Miłosz Niwa. Warto dodać, że bardzo dobrze spisała się również druga reprezentantka ostrowskiego ZSB-E, Magdalena Binkowska (także AG2) sklasyfikowana na czwartym miejscu. Niestety, premiowane awansem były tylko trzy pierwsze lokaty. Do rywalizacji w etapie rejonowym, jak i wojewódzkim obu uczniów przygotowywał nauczyciel historii i geografii Jarosław Maląg. Wygraną Miłosza doceniono w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty, gdzie otrzymał on wartościowe nagrody rzeczowe.

– Zwycięstwo Miłosza to piękny sukces, którego się spodziewałem. Potwierdził on tym samym, że ubiegłoroczny awans do finału krajowego nie był dziełem przypadku. W procesie przygotowawczym zaprocentowało moje bogate, wieloletnie doświadczenie związane z dwunastoma latami startów w tej imprezie. – podsumował Jarosław Maląg. 

Teraz przed Miłoszem Niwa występ w finale ogólnopolskim Olimpiady „Losy żołnierza polskiego...” zaplanowanym w dniach 1-3 czerwca w Warszawie. Na jego uczestników czekają zmagania w aż siedmiu konkurencjach oraz wiele niezapomnianych przeżyć m.in. składanie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. 

 

Inf. Jarosław Maląg Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała 6 grudnia XXIII  Turniej Mikołajkowy. 

2017-12-13 18:28:01

Wieczór 7 grudnia 2017 roku na postanie na długo w pamięci nie tylko uczestników, ale i zaproszonych gości, przybyłych licznie do auli I LO na Pierwszy Przegląd Talentów I LO pt. „Ta nasza...

2017-12-09 12:47:44

Kosztowała ok. 150 tys. złotych i jest nowoczesnym, na miarę współczesnych wyzwań miejscem nauki. Mowa o pracowni siei komputerowych, która funkcjonuje w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie. W...

2017-12-15 17:23:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!