OBO – numery zadań wylosowane

OBO – numery zadań wylosowane

70 wniosków zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, po...
Twierdza Ostrów - niezdobyta, Lublin bliżej finału /foto/

Twierdza Ostrów -...

46:44 żużlowcy TŻ Ostrovii pokonali Speed Car Motor Lublin w pierwszym meczu...
Dożynkowe dekoracje w Gorzycach Wielkich /foto/

Dożynkowe dekoracje w...

W niedzielę 20 sierpnia odbywają się Dożynki Gminy Ostrów Wielkopolski w...
W III lidze łatwo nie jest... /foto/

W III lidze łatwo nie...

...o czym przekonała się Centra przegrywając swój drugi mecz na własnym...
Z boisk Okręgówki i A-klasy /foto/

Z boisk Okręgówki i A-klasy...

Ze zmiennym szczęściem potoczyły się mecze drużyn powiatu ostrowskiego...
23
Środa
Sierpień 2017
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Apolinarego, Miły, Rżży
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...’’ - zna jak mało kto!

2017-04-18 10:19:14

Miłosz Niwa (klasa AG2) uczeń Technikum nr 3 im. Ernesta Malinowskiego ostrowskiego ZSB-E zwyciężył w finale wojewódzkim X Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”. W konsekwencji po raz drugi wywalczył prawo walki w finale ogólnopolskim tych zmagań. 

Podsumowanie finału wojewódzkiego X Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Za wolność Waszą i naszą”, odbyło się w środę 12 kwietnia w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Podczas uroczystości tej laureatom wręczono nagrody.

Finał odbył się w czwartek, 30 marca. Startujący w tej rywalizacji musieli najpierw uporać się z testem pisemnym. Potem odpowiadali ustnie na pytania związane z przygotowaną wcześniej pracą pisemną dotyczącą jednego spośród trzech tematów do wyboru. Po zsumowaniu punktów z obu części okazało się, że najlepszy wynik osiągnął Miłosz Niwa. Warto dodać, że bardzo dobrze spisała się również druga reprezentantka ostrowskiego ZSB-E, Magdalena Binkowska (także AG2) sklasyfikowana na czwartym miejscu. Niestety, premiowane awansem były tylko trzy pierwsze lokaty. Do rywalizacji w etapie rejonowym, jak i wojewódzkim obu uczniów przygotowywał nauczyciel historii i geografii Jarosław Maląg. Wygraną Miłosza doceniono w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty, gdzie otrzymał on wartościowe nagrody rzeczowe.

– Zwycięstwo Miłosza to piękny sukces, którego się spodziewałem. Potwierdził on tym samym, że ubiegłoroczny awans do finału krajowego nie był dziełem przypadku. W procesie przygotowawczym zaprocentowało moje bogate, wieloletnie doświadczenie związane z dwunastoma latami startów w tej imprezie. – podsumował Jarosław Maląg. 

Teraz przed Miłoszem Niwa występ w finale ogólnopolskim Olimpiady „Losy żołnierza polskiego...” zaplanowanym w dniach 1-3 czerwca w Warszawie. Na jego uczestników czekają zmagania w aż siedmiu konkurencjach oraz wiele niezapomnianych przeżyć m.in. składanie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. 

 

Inf. Jarosław Maląg „Nauka przez zabawę, czyli gry planszowe w Bibliotece” oraz „Ćwiczenia z myślenia” - pod takimi hasłami upłynęły kolejne letnie zajęcia w Filii nr 7. Tym razem uczestnikom towarzyszyły quizy,...

2017-07-25 13:22:25

Worek nagród rozsupłały na Międzynarodowym Festiwalu we włoskim Rimini młode baletnice z grupy „Fantazja”, oraz wokalistka Studia wokalnego Art.-Musica z Młodzieżowego Domu Kultury. Wróciły z...

2017-07-20 22:44:36

Bycie w centrum uwagi, szacunek w gronie rówieśników i uznanie w oczach trenera. Niemal każdy młody piłkarz czuje się wyjątkowo, gdy uda mu się zdobyć wymarzoną bramkę, czy chociażby wykorzystać...

2017-07-07 22:45:55

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!