Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat pogodowy...
Betlejemskie Światło Pokoju - od niedzieli w Ostrowie

Betlejemskie Światło Pokoju...

Komenda Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na mszę św. z...
W nowoczesnej sieci

W nowoczesnej sieci

Kosztowała ok. 150 tys. złotych i jest nowoczesnym, na miarę współczesnych...
Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Przedświąteczny sportowy weekend będzie co prawda zdominowany przez...
16
Sobota
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Tworzą Torty z Pasją

2017-04-05 12:04:11

Dobry przepis na tort, to taki, który zawiera przynajmniej odrobinę pasji. A ta jest jednym z głównych składników tortów tworzonych przez dwie ostrowianki: Joannę Płóciennik i Paulinę Sztukowską. Poprosiliśmy je aby w rozmowie z Tubą Ostrowa uchyliły nam rąbka tajemnicy i podzieliły się z nami tą pasją.

Na pomysł wspólnego tworzenia słodkich dzieł sztuki obie panie wpadły w ubiegłym roku, kiedy to pochwaliły się na Facebooku pewnym swoim dziełem, przygotowanym na użytek własny.

- Nagle zaczęły pojawiać się pytania, czy można takie coś u nas zamówić – opowiada nam J. Płóciennik – uznałyśmy wraz z koleżanką, że skoro nasze dzieło innym się spodobało, a nam smakowało, to może warto spróbować podjąć to wyzwanie. Tak się zaczęło, a z czasem tworzenie tortów stało się naszą pasją.

Słowo „pasja” i „tworzenie” przewija się w naszej rozmowie bardzo często, gdyż jak same panie przyznają, ogromny zapał jaki włożyły w to co robią sprawił, że pokonały wiele trudności, które początkowo wydawały się, że są nie do pokonania, zaś każdy z tortów, który wychodzi spod ich rąk śmiało nazwać można małym dziełem sztuki.

- Wiedziałyśmy, że musimy się dużo uczyć – mówi Paulina Sztukowska – i zaraz na pierwszych szkoleniach przekonałyśmy się, że o sztuce pieczenia ciasta wiedziałyśmy do tej pory niewiele.

Rozpoczęły się żmudne szkolenia, wyjazdy, podpatrywanie najlepszych, cały czas wspierane działaniem  praktycznym przy kolejnych zamówieniach.

- Kiedy dzisiaj oglądamy nasze pierwsze dzieła, to trochę nam głupio – przyznaje Joanna – aczkolwiek od początku przyjęłyśmy jako zasadę, że bazujemy na naturalnych, pełnowartościowych produktach co sprawiało, że nawet jeśli wygląd nie był zachwycający, to przynajmniej za smak wstydzić się nie musiałyśmy.

- To jest zawsze nerwowe wyczekiwanie, czy klient zadzwoni po imprezie i co powie – dodaje Paulina – a  kiedy klienci dzwonią i mówią nam różne wspaniałe rzeczy, to aż chce się wymyślać jeszcze bardziej niestworzone rzeczy.

A na czym polega to tworzenie?

Joanna Płóciennik:  Staramy się kreować nasze torty nie ograniczając się do tego, co już kiedyś zrobiłyśmy, ale cały czas szukać nowych rozwiązań i nowych możliwości. Zdarza się czasami, że „w pół drogi” żałujemy, że podjęłyśmy się jakiegoś szalonego projektu, ale później jest szybki reset i działamy dalej. Efekt końcowy rozłożony jest na dwa etapy - najpierw musi cieszyć oko, ale najwięcej radości dają nam opinie już po zjedzeniu naszych dzieł.

No właśnie, czy nie żal jeść takich cudów?

Paulina Sztukowska: Nam oczywiście nie jest żal, bo po to nasze torty powstają, aczkolwiek zdarzały się sytuacje, że dzieci wcale nie były zachwycone faktem, że ich śliczny tort w kształcie samochodu, czy księżniczki został przez gości zjedzony. Rozwiązaniem tego typu „dramatów” są torty z figurkami, które dziecko może sobie zostawić na pamiątkę.

Czy macie jakieś ulubione zlecenia?

Paulina: Paradoksalnie, nie przepadamy za kopiowaniem naszych dzieł. Dlatego najbardziej lubimy kiedy uda nam się pozyskać zaufanie klienta, który pozwala nam trochę „poszaleć” zdając się na nasz gust. Wtedy te torty wychodzą najpiękniej. Oczywiście uzgadniamy zawsze pomysł, bazując na zainteresowaniach, hobby klienta, czy też na uroczystości jaką ma nasz tort uświetnić.

A jakie macie marzenia, plany?

Joanna: Mamy kilka pomysłów na to jak pozytywnie i słodko zaskoczyć gości weselnych. Mamy też nadzieję, że już niedługo będziemy mogły pochwalić się dziełami z tej dziedziny.

Czyli „Torty z pasją” to nie tylko torty?

Paulina: Poza tymi słodkościami, które tworzymy, zupełnie odrębną sprawą są zajęcia dla przedszkolaków, które organizujemy w naszym zakładzie. Zapraszamy dzieciaki i wspólnie robimy mufinki, pieczemy, zdobimy. To niesamowita frajda zarówno dla nas, jak i dla uczestników tych zajęć.

W takim razie pozostaje nam życzyć, aby wasza pasja napędzała was dalej do realizacji nowych pomysłów.

Więcej informacji na temat „Tortów z Pasją” prezentujemy TUTAJ.Darek Potasznik
Instytut Pamięci Narodowej w ramach akcji „ Zapal światło wolności” zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o godzinie 19:30 symbolicznych świec  w oknach...

2017-12-13 15:09:49

Harcmistrz Dariusz Potasznik został wybrany członkiem Rady Naczelnej ZHP na 40. Zjeździe ZHP, który odbył się w dniach 7-10 grudnia w Warszawie.

2017-12-11 15:54:26

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie przedsiębiorców „Wtorkami z JPK_VAT” akcja będzie kontynuowana i potrwa do końca roku. W każdym urzędzie skarbowym w grudniowe wtorki będzie można uzyskać...

2017-12-04 14:58:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!