OBO – numery zadań wylosowane

OBO – numery zadań wylosowane

70 wniosków zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, po...
Twierdza Ostrów - niezdobyta, Lublin bliżej finału /foto/

Twierdza Ostrów -...

46:44 żużlowcy TŻ Ostrovii pokonali Speed Car Motor Lublin w pierwszym meczu...
Dożynkowe dekoracje w Gorzycach Wielkich /foto/

Dożynkowe dekoracje w...

W niedzielę 20 sierpnia odbywają się Dożynki Gminy Ostrów Wielkopolski w...
W III lidze łatwo nie jest... /foto/

W III lidze łatwo nie...

...o czym przekonała się Centra przegrywając swój drugi mecz na własnym...
Z boisk Okręgówki i A-klasy /foto/

Z boisk Okręgówki i A-klasy...

Ze zmiennym szczęściem potoczyły się mecze drużyn powiatu ostrowskiego...
23
Środa
Sierpień 2017
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Apolinarego, Miły, Rżży
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Tworzą Torty z Pasją

2017-04-05 12:04:11

Dobry przepis na tort, to taki, który zawiera przynajmniej odrobinę pasji. A ta jest jednym z głównych składników tortów tworzonych przez dwie ostrowianki: Joannę Płóciennik i Paulinę Sztukowską. Poprosiliśmy je aby w rozmowie z Tubą Ostrowa uchyliły nam rąbka tajemnicy i podzieliły się z nami tą pasją.

Na pomysł wspólnego tworzenia słodkich dzieł sztuki obie panie wpadły w ubiegłym roku, kiedy to pochwaliły się na Facebooku pewnym swoim dziełem, przygotowanym na użytek własny.

- Nagle zaczęły pojawiać się pytania, czy można takie coś u nas zamówić – opowiada nam J. Płóciennik – uznałyśmy wraz z koleżanką, że skoro nasze dzieło innym się spodobało, a nam smakowało, to może warto spróbować podjąć to wyzwanie. Tak się zaczęło, a z czasem tworzenie tortów stało się naszą pasją.

Słowo „pasja” i „tworzenie” przewija się w naszej rozmowie bardzo często, gdyż jak same panie przyznają, ogromny zapał jaki włożyły w to co robią sprawił, że pokonały wiele trudności, które początkowo wydawały się, że są nie do pokonania, zaś każdy z tortów, który wychodzi spod ich rąk śmiało nazwać można małym dziełem sztuki.

- Wiedziałyśmy, że musimy się dużo uczyć – mówi Paulina Sztukowska – i zaraz na pierwszych szkoleniach przekonałyśmy się, że o sztuce pieczenia ciasta wiedziałyśmy do tej pory niewiele.

Rozpoczęły się żmudne szkolenia, wyjazdy, podpatrywanie najlepszych, cały czas wspierane działaniem  praktycznym przy kolejnych zamówieniach.

- Kiedy dzisiaj oglądamy nasze pierwsze dzieła, to trochę nam głupio – przyznaje Joanna – aczkolwiek od początku przyjęłyśmy jako zasadę, że bazujemy na naturalnych, pełnowartościowych produktach co sprawiało, że nawet jeśli wygląd nie był zachwycający, to przynajmniej za smak wstydzić się nie musiałyśmy.

- To jest zawsze nerwowe wyczekiwanie, czy klient zadzwoni po imprezie i co powie – dodaje Paulina – a  kiedy klienci dzwonią i mówią nam różne wspaniałe rzeczy, to aż chce się wymyślać jeszcze bardziej niestworzone rzeczy.

A na czym polega to tworzenie?

Joanna Płóciennik:  Staramy się kreować nasze torty nie ograniczając się do tego, co już kiedyś zrobiłyśmy, ale cały czas szukać nowych rozwiązań i nowych możliwości. Zdarza się czasami, że „w pół drogi” żałujemy, że podjęłyśmy się jakiegoś szalonego projektu, ale później jest szybki reset i działamy dalej. Efekt końcowy rozłożony jest na dwa etapy - najpierw musi cieszyć oko, ale najwięcej radości dają nam opinie już po zjedzeniu naszych dzieł.

No właśnie, czy nie żal jeść takich cudów?

Paulina Sztukowska: Nam oczywiście nie jest żal, bo po to nasze torty powstają, aczkolwiek zdarzały się sytuacje, że dzieci wcale nie były zachwycone faktem, że ich śliczny tort w kształcie samochodu, czy księżniczki został przez gości zjedzony. Rozwiązaniem tego typu „dramatów” są torty z figurkami, które dziecko może sobie zostawić na pamiątkę.

Czy macie jakieś ulubione zlecenia?

Paulina: Paradoksalnie, nie przepadamy za kopiowaniem naszych dzieł. Dlatego najbardziej lubimy kiedy uda nam się pozyskać zaufanie klienta, który pozwala nam trochę „poszaleć” zdając się na nasz gust. Wtedy te torty wychodzą najpiękniej. Oczywiście uzgadniamy zawsze pomysł, bazując na zainteresowaniach, hobby klienta, czy też na uroczystości jaką ma nasz tort uświetnić.

A jakie macie marzenia, plany?

Joanna: Mamy kilka pomysłów na to jak pozytywnie i słodko zaskoczyć gości weselnych. Mamy też nadzieję, że już niedługo będziemy mogły pochwalić się dziełami z tej dziedziny.

Czyli „Torty z pasją” to nie tylko torty?

Paulina: Poza tymi słodkościami, które tworzymy, zupełnie odrębną sprawą są zajęcia dla przedszkolaków, które organizujemy w naszym zakładzie. Zapraszamy dzieciaki i wspólnie robimy mufinki, pieczemy, zdobimy. To niesamowita frajda zarówno dla nas, jak i dla uczestników tych zajęć.

W takim razie pozostaje nam życzyć, aby wasza pasja napędzała was dalej do realizacji nowych pomysłów.

Więcej informacji na temat „Tortów z Pasją” prezentujemy TUTAJ.Darek Potasznik
Przeczytaj również
Aż 5 milionów dowodów osobistych noszonych w portfelach Polaków utraci w bieżącym roku swoją ważność. Termin ważności swojego dowodu łatwo przegapić, a konsekwencje tego faktu mogą być dość bolesne.

2017-07-03 19:50:32

Dlaczego oficjalne logo najbardziej znanego ostrowskiego klubu tak znacznie odbiega kształtem od znaków innych klubów sportowych? Być może właśnie poznaliśmy odpowiedź. Niezwykłą hipotezą na...

2017-05-16 23:23:32

Początek maja może przynieść obniżki cen na stacjach paliw - wynika z prognoz portalu e-petrol. Jednak, według ekspertów, wyraźniejsze obniżki na stacjach można będzie zobaczyć dopiero po...

2017-04-29 21:25:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!