Apolinarego, Miły, Rżży
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KS Stal w drugiej rundzie play-off!!!

2017-03-19 20:15:44

Ciężki bój musieli stoczyć koszykarze KS Stali by pokonać w drugim meczu play-off Rawię Rawicz. Zadanie swoje wykonali w 100 procentach wygrywając 75:62, dzięki czemu awansowali do drugiej rundy, gdzie czeka ich arcytrudne starcie z kroczącą od zwyięstwa do zwycięstwa w tym sezonie ekipą Decka Pelpin.

Od szybkich punktów Mikołaja Spały rozpoczęli mecz Stalowcy, później jednak na parkiecie brylowali rawiczanie – w pierwszej akcji trzykrotnie oddawali rzuty i trzykrotnie zbierali odbitą od obręczy piłkę, jednak kiedy już się do kosza wstrzelili, zdobyli 7 punktów  z rzędu szybko uzyskując 6-punktową przewagę (4:10). Przewaga ta nie utrzymała się długo. Pięć punktów M. Spały sprawiło, że w połowie kwarty mieliśmy wynik 9:10, a chwilę później Wojciech Żurawski przywrócił Stali 1-punktowe prowadzenie. Goście mieli w tej fazie gry spore problemy z przeprowadzeniem skutecznej akcji, co pozwoliło Stalowcom podwyższyć wynik do 16:10 i dopiero wtedy trener rawiczan poprosił o czas. Przerwa najwyraźniej im pomogła, gdyż zaraz po niej zdobyli szybko 5 punktów, na co dwójką odpowiedział Żurawski ustalając wynik pierwszej kwarty na 18:15.

Drugą kwartę oba zespoły rozpoczęły od serii błędów. Po dwóch minutach odblokowali się jedni i drudzy – na dwójkę gości trójką odpowiedział Patryk Marek, później zaś „uruchomił się” Łukasz Olejnik, którego dwie kolejne akcje dały ostrowianom prowadzenie 26:19. Za trzecim razem Olejnik już nie trafił, co gorsza błędy zaczęli popełniać również jego koledzy. Po drugiej stronie rawiczanie również nie grzeszyli skutecznością, kiedy jednak zdobyli 5 punktów z rzędu zbliżając się na 28:26 trener Czaja musiał poprosić o czas. Po przerwie „na raty” kolejne trafienie odnotował Mikołaj Spała, a w końcówce kwarty świetnie zagrał Żurawski, który dwie kolejne akcje zamienił na 5 punktów dając Stali prowadzenie na przerwie 35:27.

Również w trzeciej kwarcie oba zespoły dość długo zabierały się za zdobywanie punktów i również tym razem pierwszą „wymianę ciosow” ostrowianie wygrali 3:2 (38:29). Dobrze dysponowany Łukasz Olejnik raz za razem odpowiadał trójkami na trafienia gości co zmusiło trenera Rawii do poproszenia o czas przy wyniku 46:33. Zaraz po przerwie prowadzenie to dwa razy podwyższał Wojciech Żurawski i w połowie kwarty Stal prowadziła już 50:34. Nie zniechęciło to ambitnych rawiczan do odrabiania strat, tym bardziej  ze Stalowcom przytrafiła się seria błędów. Przy wyniku 52:41 o przerwę poprosił trener Czaja, co pozwoliło wyhamować impet rawiczan i utrzymać dwucyfrową przewagę przed kwartą czwartą (58:46).

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęli rawiczanie, wykorzystując błędy żółto-niebieskich i zmniejszając straty do 8 punktów (58:50). Wtedy do akcji wkroczył Żurawski, którego trzy kolejne trafienia przywróciły wysoką przewagę (64:50). Za czwartym razem jednak już nie trafił, dwoma trójkami za to popisali się goście i w połowie kwarty znów mieliśmy tylko 8-punktową różnicę (64:56). O ból głowy kibiców mogły przyprawić kolejno nie trafiane przez ostrowian rzuty wolne – za czwartym razem trafił dopiero Patryk Marek, goście zaś po kolejnej akcji zbliżyli się jeszcze o jeden punkt (65:58) mając szansę na kolejny z rzutu wolnego. Szansy tej nie wykorzystali, a od tego momentu w miejscu stanęli jedni i drudzy. Kiedy po ponad dwóch minutach przestoju punkty zdobył Mikołaj Spała kibice odetchnęli z ulgą, rawiczanie też się jednak odblokowali, co zwiastowało nerwową końcówkę. O przerwę poprosił zatem trener Stali, a po przerwie ponownie trafił Mikołaj Spała i to za trzy, w związku z czym mieliśmy 90 sekund do końca meczu i wynik 70:60. Takiej przewagi doświadczeni ostrowianie roztrwonić już nie mogli – zwycięstwo trójką okrasił Żurawski ustalając wynik na 75:62

O ile pojedynki z Rawiczem w pierwszej rundzie play-off wydawały się zadaniem bardzo trudnym, jak się okazało - wykonalnym, o tyle awans do najlepszej ósemki II ligi będzie wyzwaniem ekstremalnym. Przeciwnikiem ostrowian będzie Decka Pelpin – zwycięzca grupy A, który ma w tym sezonie na swoim koncie 23 zwyciestwa w rundzie zasadniczej i 2 w play-off, a do tego perspektywę dwóch meczów u siebie (w razie potknięcia w którymś z pierwszych meczów). Na ile zespół Mikołaja Czai potrafi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i powalczyć o kolejną niespodziankę przekonamy się już za kilka tygodni.

Stal Ostrów – Rawia Rawag Rawicz 75:62 (18:15, 17:12, 23:19, 17:16)

Stal: Rosik 3, Radzik 2, K. Spała 6, Olejnik 14, M. Spała 16, Marek 8, Żurawski 26, Sierański

Rawia: Maciołek 14, Kołakowski 2, Kuta 6, Jankowiak 6, Wielechowski 7, Samuła 3, Nowicki 20, Staśkowiak 4

TS Ostrovia kończy kompletowanie składu i rozpoczyna przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami drugiego sezonu w Basket Lidze Kobiet. W minionym tygodniu do zespołu biało-czerwonych...

2017-08-18 08:46:24

KS Stal przygotowuje się do inauguracji rozgrywek koszykarskiej 2 ligi. Poznaliśmy drużyny, z którymi zmierzy się ostrowski zespół w sezonie 2017/2018.

2017-08-15 15:45:16

Do kadry BM Slam Stali dołączył 19-letni zawodnik Michał Kierlewicz. Koszykarz wziął udział w pierwszym treningu zespołu przygotowującego się do rozgrywek FIBA Europe Cup i Polskiej Ligi Koszykówki.