Apolinarego, Miły, Rżży
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ASPR pokonany /foto/

2017-03-18 18:56:38

Nie mieli większych problemów z pokonaniem ASPR Zawadzkie szczypiorniści KPR Ostrovii pewnie wygrywając na własnym parkiecie 36:31.

Mecz od bramki rozpoczęli goście, ostrowianie jednak szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami wychodzac na prowadzenie. Nie utrzymało się ono długo, gdyż szczypiorniści ASPR-u potrafili zewrzeć szyki i dzięki trzem bramkom z rzędu wyszli na dwubramkowe prowadzenie (2:4). Niepokój kibiców nie trwał długo, gdyż w kolejnych minutach biało-czerwoni rozpędzili się na dobre wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Po 10 minutach gry wynik jeszcze był „na styku” 6:5, jednak w połowie pierwszej części Ostrovia prowadziła już 9:6. Przyjezdnym udało się z czasem wyhamować impet gospodarzy i to na tyle skutecznie, że na 10 minut przed przerwą prowadzenie to stopniało do 1 bramki (11:10), na więcej jednak ostrowianie nie zamierzali im pozwolić. Po okresie wyrównanej gry z czasem odzyskali oni 3-bramkowe prowadzenie (15:12), by ostatecznie zakończyć pierwszą połowę wynikiem 20:15.

Początek drugiej połowy w wykonaniu ostrowian był piorunujący – w ciągu 5 minut dołożyli do swojego dorobku 5 bramek tracąc tylko 1 i przy wyniku 25:16 można było uznać losy meczu za rozstrzygnięte. W kolejnych minutach biało-czerwoni skoncentrowali się na utrzymaniu przewagi w granicach 9-10 bramek, a trener dał szansę gry zmiennikom. I choć pod koniec meczu ASPR nieco zredukował straty, to jednak wynik do samego końca był pod kontrolą ostrowian.

KPR Ostrovia - ASPR Zawadzkie 36:31 (20:15)

Ostrovia: Piskorski, Matuszczak, Foterek - Wesołek, Przybylski, Marciniak 1,Jedwabny  5/2, Wojciechowski, Staniek 5, Nowakowski 1, Tomczak 9, Olszyna 4, Kuśmierczyk 7/1, Gajek 3, Krzywda 1, Brychcy.

Karne: 3/5 Kary: 14 minut

ASPR: Donosewicz - Kubilas 6, P.Całujek 1, Kąpa 7/3, Migała, Ł.Całujek 9, Hertel, Swat 1, Szlensog 3, Szulc 1, Wacławczyk 1, Zagórowicz 2.

Karne: 3/4  Kary: 10 minut

Sędziowie: Tomasz Christ, Grzegorz Christ.

Remisem zakończył się czwartkowy mecz sparingowy pomiędzy zespołami KPR Ostrovia a MKS Real Astromal Leszno. Ostrowski zespół dobrą postawą zaimponował w pierwszej połowie spotkania.

2017-08-18 12:44:08

Klub Piłki Ręcznej Ostrovia rozwiązał umowę z trenerem Krzysztofem Przybylskim za porozumieniem stron.

2017-07-01 09:16:52

Trafionym pomysłem okazała się organizacja Pikniku Rodzinnego Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Na Góreczniku pojawili się zawodnicy wszystkich drużyn ostrowskiego klubu, trenerzy,...