KPR Ostrovia poza Pucharem Polski

Piłka ręczna

Szczypiorniści KPR Ostrovia przegrali wyjazdowy mecz w ramach Pucharu Polski z zespołem MKS-u Kalisz. W hali Arena Kalisz gospodarze wygrali 33:25 rewanżując się biało-czerwonym za ubiegłoroczną pucharową porażkę.

Na pierwszym etapie udział w Pucharze Polski sezonu 2016/2017 zakończył zespół KPR Ostrovia. Podopieczni trenera Krzysztofa Lijewskiego na szczeblu wojewódzkim musieli uznać wyższość MKS-u Kalisz.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Biało-czerwonym w 18 minucie udało się wyjśc na jednobramkowe prowadzenie 10:9. Do przerwy to jednak MKS prowadził 17:13.

Po zmianie stron rezultat znajdował się pod kontrolą gospodarzy. 13 minut przed końcem było juz 26:19. Ostatecznie MKS triumfował 33:25 i to on zagra w finale wojewódzkim.

Ostrowski zespół skupia się teraz na rozgrywkach pierwszoligowych.

MKS Kalisz - KPR Ostrovia 33:25 (17:13)