Zwycięstwo Ostrovii w Tarnowie

Piłka ręczna

KPR Ostrovia pokonała na wyjeździe SPR PWSZ Tarnów 35:28 w meczu 3. kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn.

Świetna postawa w drugiej połowie sprawiła, że seniorzy KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski wywieźli cenne punkty z trudnego terenu w Tarnowie.

Podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego słabo weszli w mecz z SPR-em. W 9 minucie przegrywaliśmy 6:1. 12 minut później po trafieniu Patryka Stańka ta przewaga stopniała do jednej bramki (10:9). Do przerwy wynik brzmiał 17:13 na korzyść SPR.

Po zmianie stron oglądaliśmy inną Ostrovię. - Dobrze funkcjonowała bramka i obrona - mówi szkoleniowiec. Dystans do rywala był mozolnie odrabiany. W 38 minucie meczu zanotowaliśmy pierwszy remis, a celny rzut Patryka Stańka wysforował ostrowian na pierwsze prowadzenie - 20:19. Biało-czerwoni poszli za ciosem i to oni budowali sobie przewagę i zasłużenie triumfowali 35:28.

SPR Tarnów - KPR Ostrovia 28:35 (17:13)